Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Історія фастівського футболу

Фастівькі футболісти виступали в першості України серед колективів фізкультури ще в 1953 році. Тоді дебютували представники заводу "Червоний Жовтень", змагаючись у першій зоні цих змагань з пятьма іншими командами - Житомира, Чернівців, Рівного, Тернополя та Проскурова (Хмельницька область) - фастівчани посіли шосте місце всього із двома очками.
З того часу на ігри такого рівня пробивалася тільки команда "Рефрижератор", а в 1984-1985 рр. її підмінила команда "Факел" (начальник команди Іван Піщалов, Тренер Євген Шумченко).
В 1973 році "Рефрижератор" у перехідному обласному турнірі посів друге місце, завоювавши право виступати в першості України серед команд колективів фізкультури.
Склад Каманди "Рефрижератор" Воротарі: А.Кириченко, А. Рябінін; захист: В. Тарасюк, В.Загородній, М. Прохватило, В. Петренко, І Кримський,В. Сергієчко; півзахист: Е Шумченко, В. Бондаренко, М. Кириченко, А. Тютюн, В. Федоров; напад6 В. Кармалик,В. Ричмедін, В. Кравчук, Г. Виштеюнас, М. Васильєв.  Нач. команди - М.К. Костюк. Тренер - А.І. Михайлюк.
Успіхи футболістів дали поштовх минулим керівникам міста (першому секретарю міськкому партії Ходаківському Л.Б. та начальнику рефрижераторного вагонного депо Вороніну Ф.Ш.) зайнятися реконструкцією і будівництвом міських стадіонів. У стислі сроки були збудовані два стадіони: "Машинобудівник" на 5 тисяч та Рефрижератор на півтори тисячі місць.

Вже в перший рік змагань республіканського чемпіонату у 1974 році фастівчани посіли друге місце в своїй зоні, поступившись першою сходинкою в турнірній таблиці тільки львівському СКА який, до речі, здобув право грати у другій лізі команд майстрів.

Керівництво міста разом із будівельникками на відкритті стадіону "Рефрижератор"

Протягом 30 років «Рефрижератор» був неодноразовим чемпіоном і володарем кубка області.
Наші земляки впевнено провели в 1979 році футбольний турнір VII літньої Спартакіади України у м. Нікополь. У формі ж збірної Київщини виступали вихованці фастівського «Рефрижератора». протистояли майстри команд другої ліги Чемпіонату України Дніпропетровської, Кримської Черкаської областей. Наші футболісти, а саме: Анатолій Кириченко - воротар, Віктор Тараюск Володимир Загородній, Валентин Шумченко, Володимир Логвиненко, Микола Васильєв, Вітал Білокінь провели ігри з великою віддачею і бажанням, команда дістала схвальну оцінку спеціалістів. Команду підготували старший тренер А. Михайлюк, тренер Є. Шумченко.
Значного успіху колектив досяг у 1981 році. Зайнявши перше місце в третій зоні, «Рефрижерато| здобув право боротися за участь у другій лізі. Але у фіналі команда посіла третю сходинку турніри таблиці, виборовши бронзу.


Взагалі вплив команди на розвиток футболу у місті є значним. Його колишні гравці ста} арбітрами вищого ґатунку, працюють наші тренери з молоддю, це Віктор Денисюк - футбольні клуб «Олімп» та Віктор Осколок - «Дитячо-юнацька спортивна школа». Слід відмітити, що вихованці команди «Рефрижератор» грали: Віктор Хлуст - «Динамо-Київ», Едуард Михайлюк - в «Кривбасі» ( Кривий Ріг) та в першості Білорусії, перша ліга «Ведрич» (м. Речица), Віктор Осколок - "Локомотив" (м. Вінниця), Руслан Бурдейний, Ярослав Вишняк - за команди майстрів в чемпіонаті України, вища ліга, а Ігор Денисюк показував свою майстерність у Німеччині.
Друга половина 90-х років в обласній першості, як писав в «Київський правді» Валерій Валерко відзначилась диктатом «Рефрижератора». Молодому наставнику цієї команди Едуарду Михайлюку вдалось із своїми підопічними поповнити свою клубну скарбницю ще двома золотими і двома срібними комплектами нагород.
Востаннє на обласному рівні в першоліговому змаганні фастівчани, а це «Рефрижератор», грав 2005 і 2006 роках, посівши відповідно Другу та третю сходинку турнірної таблиці. Слід відзначи" вагомий внесок в досягненнях фастівського футболу таких футболістів, як Віктора Тарасюка Володимира Загороднього, Олександра Тугая, Михайла Прохватила, Ігоря Барзинського, Віктора Денисюка, Ігоря Романюка, Володимира Мишко, а також футболістів із Фастівського району особливо із Мотовилівки:Валерія Козарєва, Віктора Милевського, Сергія Піддячого, Володимир Логвиненка, Віталія Маноха, а також Віталія Осколка.

0
Ваша оценка: Немає

Спорт Фастова