Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Повертаючись до теми виборів міського голови

5 лютого на пленарному засіданні Верховної Ради України розглядалося питання щодо проведення 3 травня 2009 року позачергових виборів сільських, селищних та міських голів, в тому числі і Фастівського міського голови. Але після виступу народного депутата України (фракція БЮТ) Валерія Писаренка більшість депутатів Верховної Ради не підтримали пропозицію комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування про позачергові вибори Фастівського міського голови. Редакція газети “Перемога”, знаючи зацікавленість фастівчан подальшою долею виборчих колізій у місті, звернулася до парламентаря Валерія Писаренка з проханням прокоментувати ситуацію, що склалася навколо виборів міського голови у Фастові.

– Шановний Валерію Володимировичу, як можна аргументувати той факт, що пропозицію парламентського комітету щодо проведення позачергових виборів Фастівського міського голови більшість Ваших колег по Верховній Раді не підтримала в той час, як інші 13 пропозицій ними ж були проголосовані позитивно?

– Однозначною відповідь не буде, бо причин того, що питання стосовно проведення позачергових виборів у Фастові тимчасово зняте з порядку денного, – декілька. І саме вони стали підставою мого звернення до депутатів Верховної Ради на засіданні 5 лютого.

По-перше, треба реально дивитися на економічний стан держави і, зокрема, міста Фастова. Вибори – це завжди витрати, і витрати немалі. Держбюджет-2009 звузив витрати на дочасні вибори до 15 млн. грн. А тепер зважимо на таку арифметику: на вже оголошені вибори в Тернопільській області буде затрачено не менше 10 млн. грн., тобто дві третини від усієї суми. Що ж залишається? Проголосувати за проведення виборів, завідомо знаючи, що на них немає коштів, що вони не будуть профінансовані, а, значить, будуть зірвані?

По-друге, який резон проводити дочасні вибори міського голови, коли залишається невеликий термін до чергових виборів? Ознайомившись з результатами опитування деяких фастівчан, оприлюдненому на сторінках вашої газети, я радий, що наші думки щодо недоцільності обрання міського голови на короткий термін співпадають.

Інша річ, і це третій аргумент, з яким я виступив на засіданні Верховної Ради під час розгляду цього питання: сьогодні в стінах парламенту розглядається проект постанови одночасних виборів Фастівського міського голови і Фастівської міської ради. До речі, саме цей аргумент був підтриманий більшістю депутатів фракцій БЮТ, Партії регіонів і Блоку Литвина.

– Стосовно міського голови – зрозуміло: нині у місті є виконуючий обов’язки. А які підстави для перевиборів міської ради?

– А Ви хочете сказати, що фастівчани вдоволені роботою міської ради? На жаль, вона в своїй діяльності припустила порушення чинного законодавства, зокрема, невиконання судових рішень. Крім цього, міська рада далеко не завжди рахується з думкою своїх виборців. Чого тільки вартий факт ігнорування більшою частиною депутатів рішення громадських слухань щодо будівництва у місті підприємств компанії “Кнауф Інсулейшн”! Тут я дозволю собі перефразувати одного з політиків минулого: те, що деякі особистості знаходяться при владі у Фастові, це не є їх заслугою, а швидше – нашим недопрацюванням. Прийде час, і декому з тих, хто обіймає високі посади, доведеться-таки відповісти за безвідповідальне ставлення до ввіреного їм виборцями міста. Під час зустрічей з фастівчанами не раз ставився під сумнів стиль роботи Фастівської міської ради, зокрема, те, що депутати не зуміли об’єднатися заради проблем міста та його мешканців. Щойно виникає на порядку денному якесь комерційне питання, певна частина депутатів міської ради починає об’єднуватися навколо вигідних для них інтересів, а не інтересів громади. Тут, як приклад, і земельні питання, і той же “Кнауф”. А момент істини для справжнього депутата – в усвідомленні ним відповідальності перед людьми. Особливо сьогодні, в непростих умовах кризи.

– І коли ж можна очікувати остаточного рішення про вибори у Фастові?

– Вважаю, що найближчим часом. І ще раз наголошую: воно буде розглядатися концептуально та виважено з огляду, як я вже зауважував, на фінансову ситуацію та конкретний стан у місті.

– Користуючись тим, що мова йде про вибори, дозвольте торкнутися й теми президентських виборів. Зокрема, наразі на слуху пропозиція народного депутата України, лідера партії “Єдиний Центр” Ігоря Кріля про одночасні вибори президента та парламенту України в жовтні-листопаді цього року.

– Я не вважаю, що ця ідея сповнена якогось інтелектуального змісту. Без змін до Конституції України такий крок не може бути здійсненим, бо в ній є чітке застереження, що за 6 місяців до проведення президентських виборів парламентські вибори не можуть проводитися. Впевнений, що наступними виборами в нашій країні будуть вибори президента. Разом з цим, я не можу однозначно стверджувати, що вибори президента будуть черговими. Якщо так далі буде розвиватися ситуація, а всі розуміють про що я говорю, бо є очевидцями подій у державі, то цілком можлива процедура організації дострокових президентських виборів.

– А як Ви сприймаєте ідею народного депутата України Анатолія Гриценка щодо об’єднання посад Президента і Прем’єр-міністра?

– З 2004 року в Україні набула актуальності концепція парламентсько-президентської республіки. Пропозиція ж Гриценка означає не що інше, як перехід до більш жорсткої форми президентського правління. Я не можу наразі сказати, що це погано для України, особливо сьогодні. Та й не секрет, що все більше стає прихильників сильної влади в державі, але я не бачу важелів реалізації такої ідеї. Навряд чи в парламенті вона сьогодні знайде підтримку. До того ж, сильна влада або, як ще кажуть, сильна рука з’являється не від того, що написано в Конституції, а від особистості, яка обіймає відповідну посаду. На моє глибоке переконання, наступні президентські вибори приведуть до влади людину, здатну навести порядок у державі після свого попередника.

– Дякую за відвертість у думках, що завжди цікаві нашим читачам.

Думкою щодо відтермінування позачергових виборів у Фастові редакція газети “Перемога” поцікавилася і у в.о. міського голови Віктора Сальнікова.

– По-перше, свою думку фастівчани вже висловили “Перемозі”, і я принципово з ними погоджуюсь.

По-друге, коли мені міська рада доручила її очолювати, я не очікував, що на цій посаді працюватиму тривалий час. Тоді так склалася ситуація, що треба було піти на цей крок. Втім, роботи не боюся, тим більше, що досвід адміністративної роботи є, а проблеми що у міста, що на підприємстві рідняться: і там, і тут потрібне вміння працювати з людьми, потрібен порядок, а ще потрібні кошти. Зізнаюся, не зовсім благодатна справа шукати шляхи їх надходження до міської казни, але вихід один: якщо вони є – в місті можна зробити багато.

В цьому плані вже напрацьовані деякі конкретні заходи. Адже можна здавати приміщення комунальної власності за п’ять гривень, як це було раніше, а можна й за $ 20, тобто за комерційними цінами. Можна продавати землю за копійки, а можна – й за ринковими цінами.

Або інше. Ми всі живемо в своєму місті, тому не зайве керівникам підприємств, установ і організацій частіше нагадувати про це, шукати в них своїх соратників, які не відмовляться прийти на допомогу місту. Саме завдяки такому підходу благодійний фонд міста останнім часом поповнився новими коштами, що дозволило спрямувати 18 тис. грн. на придбання спеціального технічного обладнання для заповнення в міському відділенні МВС бланків паспортів, що допоможе зняти потребу в них і випускників шкіл, і в цілому громадян міста. Також з цього ж фонду 9 тисяч гривень направлено на придбання технічного обладнання радіостудії “Веста”.

Я не можу сказати, що цілком задоволений результатами своєї роботи. Якщо чесно, то я постійно знаходжуся у напруженому стані: як не підвести б своїх товаришів, які довірили мені таку відповідальну посаду. З приводу цього скажу, що нещодавно в апараті міськвиконкому було зроблено аналіз його діяльності за останні сім місяців, тобто період, відколи я займаю посаду в. о. міського голови. Так ось, у деяких напрямах зроблено більше, ніж за п’ять попередніх років: це і ремонт котелень, доріг, дахів, і допомога лікарням, школам. Саме за цей період вдалося забрати до комунальної власності міста “Фастівтепломережу” з комунальної власності облради, а це те, що не вдавалося роками попереднім керівникам міста.

Є нові задумки, є й потенціал у роботі. До речі, в багатьох питаннях у депутатів міської ради я знаходжу порозуміння і підтримку. А якщо хочете знати конкретну думку стосовно позачергових виборів у Фастові, то скажу так: вони б не дали суттєвого результату, бо потужні кадри, поважаючи себе, залишилися б осторонь, не погодившись на нелегку виборчу кампанію заради декількох місяців перебування при владі.

– Дякую за можливість знати Вашу особисту думку з приводу непростого питання для фастівчан.

Розмову вела Зоя ЗІНОВ’ЄВА

Спорт Фастова