Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Як українська пісня встановила світовий рекорд

Ось той випадок, коли читача слід відразу попередити, що якими б словами не описували ми це дивовижне дійство, вони всі будуть сухі і незграбні. Бо ж немає слів, якими можна передати те, що відбувалося протягом майже п’яти діб у прямому ефірі Першого Національного і телеканалу “Ера”! Мільйони глядачів – поціновувачів мистецтва та культури – були буквально прикуті до телевізійних екранів, не просто спостерігаючи, як українська пісня йде на світовий рекорд, а насолоджуючись її багатогранністю, мелодійністю, захоплюючись її талановитими виконавцями.

А почалося все зі спільної ідеї генерального директора Національної телекомпанії України Єгора Бенкендорфа та ректора Київського національного університету культури і мистецтв Михайла Поплавського – провести найтриваліший у світі телемарафон української народної і сучасної пісні. Разом із цією світлою ідеєю виникла глобальна мета – зробити Україну світовим рекордсменом, потрапивши до Книги рекордів Гіннеса у категорії “Найтриваліший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі”.

І це сталося! Мегапроект української пісні – телемарафон, що дістав промовисту назву “Пісня об’єднує нас!”, був реалізований: його трансляція тривала з п’ятої години тридцяти хвилин 29 березня до дев’ятнадцятої години тридцяти хвилин 2 квітня. Тобто від часу запуску таймера початку пісенного марафону до його останніх тріумфальних акордів минуло 110 годин 4 хвилини 30 секунд! Італійський рекорд – 103 години 9 хвилин 26 секунд , який був встановлений у березні 2010 року у місті Пезаро, побито! І хто ж після цього буде заперечувати, що українська нація – найспівучіша у світі!

Що творилося у спеціально обладнаній студії Першого Національного каналу ввечері 2 квітня після закінчення телемарафону, треба було бачити! Щойно народні артисти України Володимир Гришко і Таїсія Повалій під шалені аплодисменти та овації вдячних шанувальників їхнього таланту “Біс! Браво!” закінчили свій виступ і на табло таймера висвітилися цифри 110.04.30, як у студії почалося неймовірне. Зовсім незнайомі люди обнімалися, хтось витирав зволожнілі від сліз радості очі, а молодь із захватом скандувала: “Ре-ко-рд! Ре-ко-рд! Ре-ко-рд!”. У цю мить згадалося недавнє політичне телешоу на іншому українському телеканалі, де вибачте, до дірок затирали тему відновлення загубленого українцями патріотизму. Та нікуди він не подівся, наш патріотизм – просто треба зачепити оті ніжні струни української душі. Так, як це зумів зробити головний режисер-постановник мегапроекту Михайло Поплавський.

Навіть уявити неможливо, що треба зробити для проведення такого всесвітнього торжества української пісні! Під час прес-конференції, що відбулася відразу після телемарафону, було зазначено, що підготовка до втілення ідеї у життя розпочалася задовго до її оприлюднення. Команди Національної телекомпанії України та Київського національного університету культури і мистецтв працювали одразу у кількох напрямках: технічного забезпечення проекту, збору пісенного матеріалу, зв’язків з українською діаспорою. До грандіозного задуму приєдналися й творчі групи проектів “Наша пісня”, “Фолк-musik”, “Крок до зірок”. Усього над телемарафоном працювало 2012 осіб – музикантів, технічного і творчого персоналу.

А взяли участь у цьому, як сказав один із молодих виконавців гурту “Mad heads XL”, “абсолютно безумному дійстві”, 385 солістів і гуртів, у виконанні яких прозвучало більше двох тисяч українських пісень різного жанру – від народних до репу, від дум до рейву. До участі у телемарафоні вдалося залучити як найпопулярніших зірок, так і талановитих виконавців з усіх куточків України, як солістів, так і гурти та аматорські хори.

Наразі, певно, легше сказати, хто не співав під час телемарафону. У чудодійній ході до світового рекорду возвеличували українську пісню Ніна Матвієнко, Іван Попович, Ані Лорак, Віталій Козловський, Павло Дворський, Ніна Мирвода, Алла Кудлай, Наталія Бучинська, Павло Зібров, Катя Бужинська, Віктор та Любов Анісімови, Наталія Валевська, Віктор Свирид, Оксана Пекун, Віктор Павлік, гурти “Гетьман”, “Кобза”, “Українські барви”, “ДахаБраха”, “Гайдамаки”, “Гонта”, “Фрістайл”, “Світязь”…

І як же приємно, що серед зірок української естради були представники фастівської землі: Ганна Горинська, Дмитро Швець, Андрій Мацкевич та гурт “Мрія”.

– Не можу не поділитися своїм почуттям гордості за участь у цьому масштабному проекті і не висловити подяки Михайлу Михайловичу Поплавському за те, що він дав можливість, я б навіть сказав, шанс, виявити свої творчі здібності на цьому грандіозному телемарафоні маловідомим молодим співакам, – каже Андрій Мацкевич. – Професійно я займаюся співом уже десять років і добре знаю, як важко пробитися на велику сцену, аж тут раптом – можливість, яку багато хто з нас, учасників пісенного марафону, вважатиме подарунком долі і все життя пам’ятатиме його.

Все було незвичайним на цьому телемарафоні: колоритні українські пісні, які дехто з нас чув вперше в житті, учасники, емоційні ведучі, сценічні заставки з багатим українським орнаментом, чудовими краєвидами нашої України. Незвичайним було навіть те, що транслювався він усі 110 годин без набридлої людям реклами, бо був ініційований як некомерційний проект, генеральним партнером якого виступила мережа еко-ресторанів “Батьківська хата”. Незабутньою була й сама процедура вручення представником світової Книги рекордів Гіннеса Віном Шармою генеральному директору НТКУ Єгору Бенкендорфу, ректору Київського національного університету культури і мистецтв Михайлу Поплавському та генеральному директору телекомпанії “Ера” Ігорю Лоташевському Сертифікату про внесення України до Книги рекордів Гіннеса у категорії “Найтриваліший музичний телевізійний марафон національної пісні у прямому ефірі”. Директор департаменту інформації та комунікації з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України Дмитро Андреєв зачитав текст привітальної телеграми від Прем’єр-міністра України Миколи Азарова. Особисто привітав організаторів і учасників телемарафону з перемогою міністр культури України Михайло Кулиняк. Отримуючи Сертифікат, генеральний директор Національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф сказав:

– Коли ми починали цей безпрецедентний вікопомний проект, унікальний для нашої країни, ми ставили перед собою декілька цілей: не тільки заявити, що наша культура, наша пісня – прекрасні і нам під силу побити будь-які рекорди. Метою було й консолідувати українське суспільство, а ще – популяризувати Україну та її національну пісню.

Під час прес-конференції було повідомлено, що телевізійний марафон “Пісня об’єднує нас!” дивилися в 155-ти країнах! Отже, девіз усього телемарафону “Тримай українську хвилю!” не тільки зрозуміли, але й підтримали у всьому світі.

На прес-конференції на запитання нашого кореспондента Михайлу Поплавському, що він відчуває після здійснення такого масштабного пісенного марафону, він відповів: “Гордість! Велику гордість за наш талановитий український народ!” А в окремій розмові Михайло Михайлович передав щирі вітання жителям Фастівського краю, побажав любити Україну та чудові, неповторні українські пісні. І зазначив: “Я дуже радий, що причетний до великої справи – довести, що українська пісня є найкращою за своїм різноманіттям та красою. Я хочу, щоб в Україні стало модним бути українцем”.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА

Спорт Фастова