Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

ЯК ПРОХОДИТЬ НИНІШНЯ ВИБОРЧА КАМПАНІЯ НА КИЇВЩИНІ?

     Нинішній Закон про місцеві вибори містить широкі можливості для використання адмінресурсу і втручання влади в роботу виборчих комісій. Те, що перевага у їх формуванні була надана тільки парламентським фракціям, призвело до того, що вони формуються, практично, тільки зі «своїх». Про це вже не говорить тільки лінивий. Але, найгірше, що через отриману більшість у комісіях чинна влада може відсіювати неугодних кандидатів. Все це зараз у повній мірі відбувається на Київщині, де чимало  кандидатів позбавленні можливості балотуватися. Одним не дали висунутися, других не зареєстрували, а третіх просто знімають з реєстрації. І ці штучні відмови у реєстрації кандидатів у депутати чомусь торкаються тільки опозиційних партій, а кандидати правлячої партії проходять її без проблем. Як Ви думаєте, читачі, у Партії Регіонів є хоча б одна відмова у реєстрації? Звичайно, що ні. Тобто, нинішні комісії виконують настанови розчистити простір тільки для кандидатів однієї партії, іноді навіть для того придумують людям помилки в оформленні документів, яких насправді і немає.
 

     До того ж, комісії нахабним чином, всупереч нормам закону, прийняття своїх рішень про відмову доводять кандидатам увечорі тих днів, коли звернутися до суду у Києві людям з районів вже немає можливості. Мало того, тих, кому пощастило зареєструватися, можуть зняти під будь-яким приводом і у останні дні. Не маючи дійсної підтримки людей на Київщині, де її рейтинг ніколи не перешкалював 20 відсотків, правляча партія хоче внаслідок виборів зробити собі одноосібну більшість біля 70-80 відсотків і видати це за волю людей. Чи можливо це без фальсифікацій? Однозначно, що ні.
 

     Перші кроки правлячою партією для вищезазначеного сценарію вже зроблені. По-перше, в її кадровий резерв кандидатів по Київщині заганяються всі керівники сільрад, господарств, шкіл і організацій, хочуть вони того чи ні. І обов’язково зі вступом до цієї партії. Там, де їх не вистачає, виборчі штаби правлячої партії не гребують допомогою і людей з кримінальною репутацією. Так, у списку претендентів на отримання мандата у Київоблраду по мажоритарному округу від Партії Регіонів є такий собі чоловік на ім’я Юрій Циколенко. Його офіційну біографію не дуже оприлюднюють, але правоохоронцям Київщини він добре відомий як славнозвісний «Юра Качок». Навіть Інтернет заповнений такою підборкою новин про нього, що будні сицилійської мафії здаються невинними шалостями. Мабуть, такою буде «будуватися нова країна», про яку голосять всі бігборди в Київській області і у Фастові.
 

     По-друге, владою здійснюється тиск на всіх ймовірних кандидатів, які могли б висунутися і завадити кандидату, визначеному правлячою партією. У такій ситуації, аби не мати проблем і не постраждати на роботі, багато людей не рішаються виставляти своїх кандидатур «від гріха подалі».
 

     По-третє, владі скрізь  на Київщині, у тому чис-лі на Фастівщині, вдалося відсторонити від участі у виборах 31.10..2010 року справжні місцеві організації партії Ю.Тимошенко ВО «Батьківщина» – головного фаворита виборів у регіоні. Натомість до участі у виборах допущені фактично фальшиві клони партії «Батьківщина» для внеення сум’яття серед виборців Київщини і Фастівщини. Спроби виграти суди, або добитися «правди» у виборчих комісіях завершилися для справжніх БЮТівців безрезультатно і маса їх активістів залишилася поза бортом виборчого процесу. Видно, що «Батьківщина» та її лідер БЮТ Ю. Тимошенко досі не оговталися від поразки на президентських виборах, тому нічого серйозного не змогли вдіяти і є просто розгубленими. Замість розумних дій, пошуку виходу із скрутного становища, вони… завіряли до останнього своїх кандидатів у депутати, що все буде добре, а виявилося як завжди. Невдалі спроби мобілізувати і тримати до останнього біля себе залишки свого електорату, призведуть до того, що представництво справжнього БЮТу у місцевих радах області зникне зовсім. Після цього владі лишиться тільки остаточно добити цю політсилу. Сама ж справжня «Батьківщина» кволо реагує на все те, що робить із нею влада і як ізолює її від впливу на суспільство. Голова Київської облорганізації ВО «Батьківщина», народний депутат України Костянтин Бондарєв з цього приводу чітко заявляє, що за створенням фальшивих клонів «Батьківщини» стоять «представники Партії Регіонів, які таким чином ведуть масштабну боротьбу із одноосібного захоплення влади в регіоні, де не мають і 25% своєї підтримки серед населення».
 

     Але для чого всі ці констатації, якщо все благополучно відбувається в реальності. Все це тому, що «Батьківщина» довгий час спочивала «на лаврах», не шукала об’єднання з іншими демократичними силами, а самій протистояти грубому натиску влади не вистачило сил.
 

     Зареєстровані списки 2-ї «Батьківщини» навряд чи когось з мешканців Київщини і Фастівщини введуть в оману, бо більшість людей сутність цієї справи вже давно знає і тому зареєстрована «псевдоБатьківщина-2», навряд чи, набере багато голосів. Але свою «справу» вона вже зробила, бо справжнього БЮТу на виборах 31.10.2010 року у виборчих списках вже не буде точно.
 

     Щодо «Нашої України», то її влада використала у інший спосіб. На Київщині, де вона продовжує на словах експлуатувати гасла В. Ющенка, а на ділі всюди перебуває у коаліції з “регіоналами”, це виглядає нонсенсом і тому партія успіху мати не буде. Люди ж не сліпі. Мало того, коли у Фастові ії голова міської організації Віктор Сальніков напередодні самих виборів чомусь не зареєструвався від своєї партії, а… перейшов до Партії Регіонів, це ще більше знизить довіру до “нашоукраїнців”. Сам Сальніков після вступу до Партії Регіонів був виставлений від регіоналів кандидатом по  виборчому окрузі №5. Але, найсмішніше, що «Наша Україна» всюди кандидатів по місту виставила, а проти ніби «зрадника» Сальнікова…не виставила., хоча той роз’їзджає по округам допомагати агітувати за інших регіональних кандидатів. Невже є хтось наївний, хто чогось не зрозуміє у цій оборудці, у цьому зговорі.
 

     Буквально лягли, якщо таке слово можна вжити, на Київщині під “регіоналів” і місцеві комуністи з соціалістами. У багатьох районах області вони не вис-тавляють суперників висуванцям Партії Регіонів або прямо увійшли до її виборчих списків. У Фастові в.о. фастівського міського голови соціалістка Поліщук, перший секретар міському СПУ в обмін на місце у першій п’ятірці списку “регіоналів” покинула свою партію, відмовилася балотуватись на мера і вступила до Партії Регіонів.
 

     А ось з ким Партія Регіонів не може поділити електорат, так це зі своїми друзями - Народною партією і «Сильною Україною». Він, цей електорат, у них на Київщині один. Вони йдуть на вибори як сателіти “регіоналів”, але їм дуже хочеться чогось більшого, ніж їм дозволять. Про відсутність політстратегії у виборчій кампанії до місцевих рад красномовно свід-чать їх безглузді гасла «Обирай нормальних» або «Обирай кращих» і просто поруч портрети Литвина чи Тігіпка. Коли були вибори до Верховної Ради, то це проходило. Але ж тепер потрібні місцеві кандидати, а  висять портрети тих же Литвина чи Тігіпка. Місцевих кандидатів чомусь литвинівці і тігіпківці не рекламують. А, мабуть, тому, що не хочеться, аби люди насправді знали їх в обличчя. Бо ці дві політичні сили у кого тільки не перефарбовувалися у житті. У них ніколи не було якоїсь ідеології і вони підстроювались до більш популярних осіб на певний час. Тільки ті занепадали, вони вже були біля іншого портрета. Так, при “розквіті” П. Лазаренка в Україні, у Фастові років вісім тому назад до лав місцевої лазаренківської «Громади» поринуло багато сьогоднішніх депутатів Фастівської міськради. Членами тої лазаренківської «Громади» були раніше і С. Павловський–нинішній голова міських литвинівців, і В. Сальніков – нещодавній голова міської організації партії «Наша Україна», і Ярослав Желовага– нинішній голова фастівської організації партії В.Кличка «УДАР». Але тільки їх партійного шефа «припустили» у впливі, то фастівська «Громада» довго не горювала за тим. Одна половина зразу ж поїхала на з’їзд до рейтингового на той Ющенка і утворили у Фастові «Нашу Україну», а інша половина тієї «Громади» разом з занепалою СДПУ(о) створили у Фастові осередок Народної Партії Литвина на чолі з «громадівцем» С.Павловським. Шлях «Громада»–«НУ»–«УДАР» для фастівського «нашоукраїнського депутата» Я.Желоваги також не був дуже важким.   Не горювала і інша частина вищезгаданої занепалої у Фастові місцевої організації СДПУ(о). Її голова Ольга Петрівна Ющенко сьогодні вже голова фастівської тігіпківської «Сильної України». Тобто, ми бачимо, що нинішні фастівські литвинівські та тігіпківські кадри сформовані у більшості з тих, хто вміє швидко прилаштовуватись під портрети, не має будь-яких принципів і ідеології. Тому то замість своєї реклами у них є лише портрети Литвина чи Тигипка.  Сьогодні ці люди ховаються під портретами вказаних «дозволених» високопосадовців, а завтра запросто знайдуть нових, під чий портрет вигідно можна сховатися.
 

     Не зовсім чітку позицію, як завжди, займає на Київщині «Фронт змін» А. Яценюка. Він грає роль ніби опозиції, але не жорсткої, такої собі лояльної. Ставку роблять також на портрет Яценюка  без якої-небудь значної критики влади. Якщо заглибитися, то вийде та ж картина, що і з тігіпківцями. Ще недавно у Фастові місцевих яценюківців з «Фронту змін» очолював перебіжчик з «Нашої України», власник кількох фастівських магазинів депутат райради Олег Єлисевич. Нині він вже член Партії Регіонів і її висуванець-кандидат у депутати до Фастівської міськради.
 

     Так само вже є членом Партії Регіонів і її вису-ванцем-кандидатом до Київської облради колишній член УНП Віктор Бутник – начальник обласного управління освіти. Заради своєї посади він зараз переметнувся до «регіоналів», хоча у 2004 був ніби «вождем» місцевих помаранчевих і керівником фастівського виборчого штабу В. Ющенка. Це, звичайно, зробить місцевій УНП недобру «рекламу», хоча у Фастові депутати УНП у міськраді більшу частину своєї каденції і так відкрито перебували у дружбі і коаліції з місцевими «регіоналами». Тому їх і так нечисленна підтримка серед населення Фастівщини розтаяла на очах.
 

     З’явилася у виборчому процесі на Київщині і Балогова партія «Єдиний Центр», яка прихистила тих, кому не знайшлося місця у «регіоналів» чи в «Нашій Україні». Партія Регіонів віддала В.Балозі на відкуп його Закарпаття, але більше нічого не дозволить. У Фастові «ЄЦівці» виставили свою кандидатуру Кушнарьова О.І. на мера, але вона є, як зазначають люди, абсолютно непрохідною.
До речі, за посаду мера м.Фастова, крім Кушнарьова, міська ТВК «дозволила» поборотися ще 7 претендентам (головному кандидату влади від Партії Регіонів О.Пеньковому, Реуту Л.І. від УРП «Собор», Павловському С.П. від Народної Партії, Корчаку А.В. від Народного Руху України, Ющенко О.П. від «Сильної України», Салтикову А.О. від «Нової політики» і Тимофієву В.О. від мало кому відомої політичної партії «Нова сила»).
 

     Сильну кандидатуру на посаду Фастівського міського голови виставила УРП «Собор». Погодьтеся, мало на Фастівщині можна знайти людей з 5-ма(!) вищими освітами, зі званням «Заслужений економіст України». Мова йде про відомого на Фастівщині господарника та виробничника, колишнього директора заводу ЗЕТО і голову Фастівської ДПА Реута Леоніда Івановича. Взагалі, серед демократів, УРП «Собор» найширше представлена на Фастівщині і Київщині.
 

     У виборчій кампанії на Київщині, хоча тільки на Фастівщині, з`явилася така екзотична політсила, як «Нова політика».  Як вияснилося, за нею вгорі стоять Азаров і Семиноженко, тому яка вона «нова». Це російськомовний співак-шансоніст та підприємець Альберт Салтиков вирішив спробувати вдруге стати мером Фастова і виставив цю «нову» команду по місту і районі. Гроші у нього, звичайно, є. Але не стільки, щоб люди почали голосувати за таку маловідому «екзотику».
 

     У Фастові влада також прибрала з виборчих перегонів партію О.Тягнибока ВО «Свобода». Навіть незрозуміло чому. «Регіонали» заявляють, що дивляться на «Свободу» крізь пальці, бо це, на їх думку, не страшний малочисельний націоналістичний спектр виборців, який особливої погоди на Київщині не робить.
 

     Для справедливості треба сказати, що у виборчих перегонах на Київщині і Фастівщині бере участь ще з 5-10 організацій політичних партій, але вони є зовсім маргінальними і жодного впливу на виборчий процес не мають. Якщо брати окремо вищезгаданий Фастівський район, то у ньому зареєстровано по спискам 26 кандидатів у депутати райради від Партії Регіонів, 23 - від УРП «Собор», 22 – від «Сильної України», а від решти значно-значно менше. 13 – від «Фронту змін», по 10 –від Народної Партії, «Нашої України» і СПУ, по 8 – від «Нової політики» і УСДП, 3 – від партії «Удар» тощо. Але це не остаточні дані, бо ще багато чого непередбачуваного може відбутися на Фастівщині у місцевих виборчих перегонах.

0
Ваша оценка: Немає

Спорт Фастова