Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Від журналістів – об’єктивність, від влади – прозорість

Півтора місяці пройшло відтоді, як територіальні громади міста Фастова і Фастівського району очолюють нові владні команди. Говорити про якісь успіхи або прорахунки зарано. Так само проходять сесійні засідання рад, апаратні наради, прийоми громадян. Але у розкладі роботи місцевих високопосадовців з’явилося дещо нове, чого не можна не помітити. Місцева влада хоче бути прозорою, хоче, щоб її дії, наміри, рішення об’єктивно висвітлювалися. В той же час, вона хоче бачити місцеві засоби масової інформації з якісною аналітикою, справжнім розумінням тих проблем, які хвилюють населення Фастова і Фастівщини, з дискусіями, можливістю для кожного висловити свою думку. І влада першою після виборів простягла руку партнерства місцевим засобам масової інформації, запросивши їх журналістів 16 грудня на прес-конференцію, що дало сподівання на започаткування системного співробітництва в інформаційній та управлінській сферах.

Відкрив прес-конференцію Фастівський міський голова Олександр Пеньковий. Вже в перших словах він запропонував журналістам обрати основним принципом у співробітництві об’єктивність, правду “без рожевих окулярів”, хай би вона була гіркою і неприємною для когось. Зайве говорити, що така пропозиція представниками редакційних колективів газет “Перемога” і “Городок” та радіостудії “Веста” була охоче підтримана.

У вступному слові О.М.Пеньковий відверто охарактеризував соціально-економічний стан міста як складний, а стартову позицію нової команди міської влади як низьку. Особливу тривогу викликають комунальні підприємства міста, що мають борги з податків та заробітної плати. Крім того, комунальні служби з початку зими через поганий стан своїх мереж працюють в аварійному режимі. Серйозна ситуація і в бюджетній сфері міста: сьогодні в міському бюджеті бракує близько 3 млн. грн., щоб виплатити грудневу зарплату бюджетникам і погасити хоча б поточні борги з енергоносіїв.

В той же час, на думку Олександра Миколайовича, в місті є стабільність влади, доказом чого є робота нового депутатського корпусу, в якому вдалося об’єднати більшість депутатів, що було одним із першочергових завдань нової команди. Причому, уточнено міським головою, ця більшість не є тільки “прорегіональною”: на сесіях опозиційно налаштовані лише три-чотири депутати, інші ж, незалежно від їхньої партійності, готові до спільних дій заради розвитку міста.

“Найважче сьогодні заявляти про якісь перспективи, – сказав під час прес-конференції Олександр Пеньковий. – Треба мати проекти, під які повинні бути закладені реальні кошти. Тому важливим завданням при формуванні міського бюджету-2011 буде передбачити кошти на допроектування генерального плану міста, на проект реконструкції ЗОШ №5, реалізацію важливої для міста Програми “Питна вода” та багато інших насущних для забезпечення життєдіяльності міста питань”.

З боку Фастівської районної державної адміністрації перед журналістами виступив заступник голови райдержадміністрації Юрій Волков. У своєму виступі він зазначив, що хоча 2010 рік і не був з легких, але багато запланованих райдержадміністрацією заходів, зокрема, тих, що були направлені на поліпшення умов для виховання дітей, були виконані. Після реконструкції було відкрито Кожанський дитячий садок, який не функціонував десять років. Сьогодні садок відвідує 36 дітей. Суттєвих змін зазнав і дитячий садок у Фастівці: в ньому поставлені металопластикові вікна, відремонтовано котельну. Протягом року в чотирьох сільських та селищних громадах району впроваджувався міжнародний проект “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, зокрема, це – ремонтні роботи і наповнення обладнанням медамбулаторій, введення в експлуатацію станції знезалізнення у Боровій. Насамкінець Юрій Віталійович зазначив, що в районній владі теж основним пріоритетом в роботі вважають злагодженість, правильне визначення проблем громад і їх вирішення.

У прес-конференції також взяли участь перший заступник міського голови Олег Нестеренко, заступники міського голови Ірина Юшкова та Олександр Рибитва, керуючий справами виконкому Володимир Васильченко.

Доказом того, що прес-конференцію як метод спілкування з журналістами було обрано правильно, стали чисельні і досить різнопланові питання до представників міської і районної влади.

Зокрема, йшлося:

Про бачення інформаційної політики, форм та методів роботи з місцевими ЗМІ

Зустрічі з журналістами міста стануть регулярними: щоквартально проводитимуться прес-конференції та періодично – брифінги з окремих актуальних тем. Разом з цим, журналісти матимуть право бути присутніми на будь-яких нарадах та заходах. Влада намагатиметься бути максимально прозорою в своїх діях, планах та рішеннях і не буде приховувати жодних фактів, цікавих для громади та преси, в свою ж чергу, від ЗМІ чекатиме як критичної точки зору, так і позитивної оцінки її правильних кроків.

Разом з тим, значно більше буде приділятися уваги контролю за виконанням доручень міського голови та реагуванням на критичні виступи в газетах чи на радіо.

Про шляхи наповнення міського бюджету

Міська влада, вважаючи це питання одним із найскладніших, резерви наповнення міського бюджету вбачає в мобілізації непрацюючих нині промислових підприємств міста, над чим буде предметно працювати. Також міський бюджет планується збільшити за рахунок збільшення заробітної плати, надходження податків із фізичних осіб та найманих працівників. Сподівань на те, що питання надходження податків з фізичних осіб за місцем їхнього проживання буде невдовзі вирішене, немає, але міська рада планує відновити співробітництво з Асоціацією міст України, щоб мати можливість впливу на його вирішення.

Про проведення адміністративної реформи

У виконавчому апараті міської ради та райдержадміністрації це питання вважають непростим і болючим, тому що воно торкнеться долі конкретних людей. Оскільки чітких вказівок стосовно скорочення ще немає, то місцева влада орієнтується на рекомендації Президента України – довести нинішню чисельність штатних працівників до рівня 2004 року. Зокрема, у штатному розкладі міської ради 2004 і 2010 років різниця складає 14 штатних одиниць. Тож триває вивчення доцільності деяких структурних підрозділів та конкретних кадрових навантажень.

Про залучення інвестицій

В основі залучення інвестиційних проектів буде покладено прозорість: прийшовши в місто, інвестор повинен чітко знати умови, за якими буде співпрацювати з містом. В інвестиційній роботі не допускатимуться хибні принципи на кшталт: місто – здирник, а інвестор – благодійник. Через брак вільних територій у Борисполі, Броварах, Вишневому є сподівання, що Фастів найближчим часом стане інвестиційно привабливим як для розміщення виробничих потужностей, так і спорудження житла.

Про Новорічні свята

Міська новорічна ялинка буде встановлена у переддень святкування Святого Миколая. У міському Палаці культури для дітей міста буде представлено спеціалізовану новорічну програму. На новорічну новацію можуть розраховувати й дорослі: Новий рік вони за бажанням зможуть зустрічати не вдома, а на міській площі Перемоги – під центральною новорічною ялинкою, де відбуватиметься святкове дійство.

Окрім зазначених вище питань, журналісти цікавилися співробітництвом міської та районної влади з депутатами обласної ради, планами щодо утримання житлового фонду, долею недобудов міста, роботою міського парку культури, соціальним захистом незахищених верств населення, заходами щодо підтримки міських спортсменів.

Насамкінець учасникам прес-конференції було запропоновано розглянути проект Угоди про партнерство між владою і засобами масової інформації.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА

Спорт Фастова