Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Традиційне свято випускників відзначатимуть по-новому!

Вже найближчим часом, а саме 1 червня, у загальноосвітніх закладах міста пролунають останні дзвоники, а одинадцятикласники відзначатимуть випускний вечір, сповнений радості і смутку, світлих спогадів та мрій про нові звершення. Цьогоріч урочисту частину святкування буде проведено зі суттєвими змінами. Яким саме буде випускний вечір у фастівських хлопців та дівчат 2013 року, нам розповіла заступник міського голови з гуманітарних питань Любов Ткачова:

– Так, 1 червня у нас відбудеться загальноміський захід святкування випуску учнів 11-их класів, які будуть прощатися зі школою. Дійсно, в цьому році ми спробуємо внести деякі зміни у форму проведення цього заходу. Всі традиційні заходи, що проходять у школах: вручення атестатів, привітання вчителів залишаються такими, якими і були раніше. Зміни будуть тільки у загальноміському заході. А його мета – привітати випускників із святом та вшанувати тих дітей, які одинадцять довгих років відпрацювали настільки плідно, що одержали золоті і срібні медалі. Традиційно усе відбувалось на стадіоні «Машинобудівник», де були певні недоліки у формі святкування. По-перше – незручне розташування дітей на святковій лінійці, адже вони стоять обличчям до трибуни, на якій знаходяться глядачі, а гості свята, керівництво міста, усі ті, хто вітає школярів зі святом – знаходяться спиною до трибуни. Тож з причини особливостей акустики стадіону, вітальні слова було зовсім не чути тим випускникам, які знаходилися обабіч, праворуч та ліворуч усієї лінійки. Відповідно більшість дітей не чули та не бачили як проходило святкування. Загалом серед 10 загальноосвітніх закладів міста, цьогоріч 8 шкіл мають випускні класи, а це більше 400 хлопців та дівчат. Тож, як би ми їх не розташували, ситуація не покращиться. Навіть ті, хто вітає дітей із трибуни, відчувають на собі складнощі зі звуковою подачею, адже їхній голос чується із певним відлунням. Це не тільки ускладнює сприйняття промови, а й суттєво заважає людині, яка говорить. Щодо танцювальних колективів, то їм також незручно виступати за браком відповідної танцювальної площадки. Тож зручно у такому святкуванні почувають себе лише звичайні глядачі, які завчасно займають місця на стадіоні, аби побачити традиційне святкове дійство. І хоча це зовсім не погано, все ж хочеться ще раз наголосити на тому, що головна мета заходу – привітати дітей, які вступають у доросле життя.

– І як цього року планується провести цей захід?

– Приблизно о 17:30 відбудеться шикування шкіл міста на центральній алеї міського парку. Всі організовано, зі своїми прапорами, відзнаками святковою ходою вирушать до площі Перемоги. Наш народний депутат Руслан Сольвар запропонував свою підтримку, він встановить на площі велику сцену, яка буде розташована навпроти РАЦСу. А це значить, що вона стоятиме у центральній частині площі і її звідусіль буде добре видно. Навколо площі буде розміщено прямокутну огорожу із так званою VIP-зоною. Зона, в яку будуть заходити випускники та педагогічні колективи, які розташуються на площі буквою «П». Це дасть можливість дітям побачити один одного, привітати зі святом, а головне – буде змога усім у рівній мірі побачити усе те, що відбувається на сцені. На захід, за доброю традицією мають завітати гості: керівництво міста, району та представники депутатського корпусу. На сцені дітей вітатиме народний депутат України Руслан Сольвар. І головне, що на сцену будуть підніматися медалісти. Ті діти, які одинадцять років важкою працею здобували таку високу відзнаку. Вони заслуговують на те, щоб їх побачили однолітки, громадськість, вшановуючи їхні досягнення такою урочистою миттю. Ці діти мають відчути, що ми говоримо їм: «Спасибі, тобі, за дуже важливу справу, за те, що ти гарно вчився, тож у нашої держави буде гідне майбутнє!» Урочистості на площі Перемоги розпочнуться о 19 год., адже ми плануємо не затягувати час. Зрозуміло, що на випускників попереду чекають вже замовлені заздалегідь святкові зали, до того ж перевтомлювати дітей у такий напружений для них день також не варто.

Щодо концертної програми, спочатку виступатимуть творчі колективи, потім – самі випускники, а завершиться захід традиційним вальсом. Ми сподіваємось, що свято пройде дуже добре. Принаймні, ми матимемо можливість порівняти святкування випускного вечора на стадіоні та на площі. Перед тим, як прийняти остаточне рішення щодо внесення змін у форму святкування заходу, ми обговорили це питання із заступниками з виховної роботи, керівниками всіх шкіл, провели засідання оргкомітетів та надали вже готовий сценарій свята Руслану Миколайовичу.

Я розумію тих людей, які певним чином обурені тим, що вони не зможуть добре розгледіти святкове дійство. Але ж воно, перш за все, має бути зручним та цікавим для головних винуватців: педагогічних колективів та випускників шкіл. Тож цьогоріч ми спробуємо провести його зі змінами. Якщо нова форма святкування категорично не сподобається ні учням, ні батькам, ні громадськості, ми будемо шукати нові шляхи його проведення, аби задовольнити абсолютно всіх.

Автор: Розмову вела Яна Хрустальова

http://www.news.blitz.com.ua

0
Ваша оценка: Немає

Спорт Фастова