Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Соціальні мережі

 Сьогодні знайшла свій старий щоденник. Останній запис: «Оу, я знайшла чудовий сайт вКонтакті, пізніше розповім про враження…».  Знайома історія? Я думаю хоча б половина з читаючих посміхнулась і подумала про те, що десь воно так і є. Середньостатистичний ранок звичайного любителя соціальний мереж: встати, включити свої аудіозаписи, ааагааааа, весела ферма (так картопля, черешні, ананаси, так це зібрав, ага чіпси зробив, щось забув, ой-ой-ой, а як же курочку покормити і собачці кісточку кинути?!), повідомлення… І так щоразу.

            Якщо прослідкувати за новими тенденціями у світовій паутині, то чума 21 ст – соціальні мережі розростається дуже швидко. Всього по світу відомо більш ніж 150 популярних соціальних платформ, і уявіть собі, що це тільки популярні світові лідери. В Україні лідирують такі мережі, як Вконтакті, Однокласники та Коннект. Фастів теж не  є виключенням. В Фастові теж слідкують за тенденціями. В одному тільки контакті близько 10000 осіб, які вказали рідним місто – Фастів, і ще думаю близько декількох тисяч людей, які написали інше місто, але є жителями славетної батьківщини Семена Палія. Але, як то кажуть « не контактом єдиним», ще ж треба в конекті посидіти, на однокласники зайти; хтось сидить відразу на двох сайтах, хтось сидить на одному, але іноді зазирає на Twitter, почитати, що ж там світові зірки пишуть, цікаво ж все таки.

            Є такий собі відомий дослідник Пол Адамс, він проводив дослідження по користуванню соціальними мережами. Пол працював з реальними людьми і просив їх намалювати йому їх соціальні зв'язки з реального життя, об'єднавши їх в мережу. У реальному житті у людини є декілька груп друзів, які не перетинаються між собою. В існуючих реалізаціях соціальних мереж в інтернеті всі друзі потрапляють в одну «купу», і мережі, які створюються в он-лайні, не збігаються з реальними мережами. Так от, не був той Пол Адамс у нас в Фастові. Адже в маленькому містечку всі, хоч інколи і наочно, одне одного знають, і половина друзів в мережі, точно співпаде з реальною мережею. До речі, про кількість друзів. Ви помічали, що чим старше ви стаєте, тим менше у вас друзів он-лайн, і тим більше співпадають «мережеві» друзі з реальними. Що це? Процес дорослішання, чи поступова втрата інтересу до мереж?

             В мережі водночас і позитивним, і негативним є те, що ти можеш приміряти на себе чужу роль. Побути хоч трішечки не тим,ким ти є, а наприклад побути крутим мачо, чи, в випадку жіночої половини, побути пафосною тучкою, чи сексуальною і вільною кішечкою (але ж насправді тільки кішечка знає як то воно вилизувати собі п’яту точку самостійно). Але мало поставити на авку себе напівоголену, в статус поставити якусь пафосну фразу , щоб стати тим ким ти не є. Недавно один із титанів соц. мереж СНД відсвяткував 4 роки. Всі так цьому раділи, статуси яскравіли вітаннями. Вибачте, звісно, але люди, з чим ви одне одного вітали?!З тим, що вже 4 роки як змінили спосіб життя?Так звісно, іноді так хочеться втекти від реальності, посидіти в он-лайні під різними масками, так воно простіше, але чи воно того варте?

            Звісно «соціалки» не таке вже й зло. Звідки б ми наприклад дізнавалися про дискотеки в Шедеврі, чи наприклад, про гонки, чи от про різноманітні вечірки, танцювальні студії?!

            Але скільки б не було плюсів в мережі, вони все рівно не замінять справжнього життя. Ну хіба може якийсь відеозапис замінити вам шелест осіннього листя під ногами?! А хіба може повідомлення он-лайн замінити живу розмову?! Ну і ні в яке порівняння не може йти Веселий фермер на власному городі з фермером вКонтакті (півгодини махання лопатою і любов до цієї гри зникає миттю, перевірено). Тому все розумно в міру, поринаючи в віртуальний світ не забуваймо про реальний, з його яскравими барвами.

P.S. Акція! вКонтракті: нова соціальна мережа для тих, хто не здав ЄДЕ(єдиний державний екзамен). Пара чобіт і автомат кожному новенькому. За запрошенням звертатись до військоматів вашого міста.

5
Ваша оценка: Немає Рейтинг: 5 (3 голоса)

Спорт Фастова