Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Скупий платить двічі

Фастовом вперто повзуть чутки, що між Любов’ю Онищук та Олександром Слободяном буцімто «пробігла чорна кішка». Нібито Любов Онищук має полишити місце директорки пивзаводу та податися на біржу праці. І це незалежно від результатів виборів!!! А місце керівника пивзаводу має обійняти син Олександра Слободяна – Вадим (1986 року народження).
Мене зацікавила дана інформація, адже за 20 років співпраці Онищук та Слободяна, це перший такий серйозний конфлікт. Я вирішив докопатися до можливих причин цієї «сутички».
Варто нагадати, що Любов Онищук є не лише директором Фастівського пивзаводу, але й членом Наглядової ради ПАТ «Оболонь» та співвласником разом із «пивним бароном» 8 підприємств сателітів «Оболоні». Останні виконують функцію відмивання коштів підприємства та уникнення від оподаткування.

Якщо для Олександра Слободяна зміна «гравця в команді» - це лише юридичні формальності, то Любов Онищук ризикує опинитися «на лавці запасних» чи навіть в положенні «поза грою». Тобто пані директорка може не лише позбутися посади керівника на Фастівському пивзаводі і членства в Наглядовій раді «Оболоні», але й вилетіти із засновників 8 підприємств без жодного на те відшкодування. Більш інформовані джерела кажуть, що нібито також слід очікувати і позбавлення впливу чоловіка на проБЮТівську фракцію у Фастівській міській раді. А це означає, що Онищук втратить усе, інакше кажучи залишиться ні з чим.

Чим могла так насолити пані Онищук своєму «олігархічному босу», що той вирішив розірвати із своєю «директоршою» всі стосунки та зіпсувати «політичну кар’єру»? Серед фастівчан висуваються різні теорії. Наприклад, що пан Слободян нібито образився на те, що Онищук балотується у Верховну Раду не від підконтрольної йому Української народної партії, а від Об’єднаної опозиції. Хоча ця теорія є нежиттєздатною. По-перше, Слободян також іде на вибори по 187 округу не від Української народної партії, адже добре знає про її «підмочений» імідж. По-друге, «олігарху» абсолютно байдуже, від якої політичної сили пройде його «протеже». Бо головна ціль посилення «пивного лобі» у парламенті для лобіювання власних бізнес-інтересів.

За іншими джерелами, причиною майбутнього звільнення Онищук є те, що Слободян вирішив частково передати керівництво бізнесом своєму сину Вадиму, аби той на власній шкурі відчув всі «негаразди» та складнощі ведення бізнесу. Тобто, набирався досвіду.

Мені вдалося зв’язатися із інформованими людьми із оточення Олександра Слободяна, які підтвердили, що дійсно певний конфлікт має місце. А першопричиною стало «нераціональне використання коштів», які Олександр Слободян виділив на проведення передвиборчої кампанії. Саме ці кошти мали б забезпечити перемогу Онищук та були капіталовкладенням олігарха у «посилення пивного лобі» у майбутньому складі Парламенту. За інформацією джерела, Слободян виділив аж 60 млн. гривень!!!

Ці кошти нібито надійшли із рахунків ПАТ «Оболонь» через ряд підставних компаній, зокрема, таких як ТОВ «Ган едем», ТОВ «Схура» та багатьох інших, та в результаті надійшли на рахунки заводу «Зіберт». До речі, ці дві «проміжні» компанії податкова підозрює є фіктивній діяльності та участі у схемах «відмивання» коштів, отриманих із сумнівних джерел. Нібито вже навіть порушена відповідна справа та ведеться розслідування компетентними органами.

Як зазнає джерело, ці кошти (60 млн. гривен) мали бути використані на благодійність від імені директора пивзаводу Онищук, виготовлення і розміщення агітаційної продукції, оплату праці та багато іншого. Однак, виділені кошти майже не доходили за призначенням.

Адже Любов Онищук, понадіявшись на високі рейтинги Опозиції вирішила «особливо не витрачатися» на проведення передвиборчої кампанії. Вона сподівалася виїхати на існуючих рейтингах Об’єднаної Опозиції. Так би мовити, НА ХАЛЯВУ.

«Неефективному» використанню коштів посприяли і працівники передвиборчого штабу кандидатки. Більшість із них із команди колишніх «рухівців», що звикли до «дерибану» передвиборчого бюджету. Хоча сподвижників «кандидатки» можна зрозуміти. Адже заробітні плати, незважаючи на наданий Слободяном «переможний» бюджет, «мінімальні». Тому штабісти і змушені «компенсувати» собі недоплачені працедавцем кошти.

І найголовніший фактор, ЯКИЙ І ПРИЗВІВ ДО КОНФЛІКТУ ІЗ СЛОБОДЯНОМ. Виявляється Любов Онищук вирішила трішки «підзаробити» на цій передвиборчій кампанії. Досить велика сума коштів, вкладених Слободяном у вибори, була банально «подерибанена» самою Любов’ю Онищук. Про одну із схем, за якою благодійні кошти потрапляли не до рук тих, хто її дійсно потребує, а до кишень Любові Онищук, я Вам розповідав у попередньому пості.

Нагадаю лише, частина коштів в якості благодійної допомоги була перерахована на рахунки спортклубу «Олімп», що належить самій Любові Онищук та, як наслідок, були переведені у готівку.

Окрім того, нібито Слободяну показали стрімко падаючі рейтинги Любові Онищук, що ще більше роздратувало олігарха.

Зрозуміло, що таке ведення передвиборчої кампанії є апріорі програшним. Більше того, якщо у передвиборчу кампанію були вкладені кошти інвесторів, однак не принесли «очікуваного результату». То рано чи пізно стане питання щодо їх повернення законному власнику.

Як бачимо, розкрадання передвиборчого бюджету (самою Онищук, чого явно не очікував Слободян!) та «бездіяльність» Любові Онищук у передвиборчій кампанії і призвели до конфлікту. А можливе призначення сина олігарха на місце директора пивзаводу лише стало наслідком цієї ситуації.

Наразі, за словами джерела в оточені Олександра Слободяна, нібито Онищук намагається залагодити конфлікт, показуючи, що готова виправити всі помилки та відшкодувати збитки. Однак, поки що «олігарх» залишається непохитним.

Тож чи поплатиться Любов Онищук своєю «пивною посадою» ми побачимо згодом, вже після виборів.

 

0
Ваша оценка: Немає

Спорт Фастова