Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

А.С. Матвієнко: Це ж місцеві вибори і люди Фастівщини повинні обирати своїх депутатів не по телевізору

     Як ми вже повідомляли раніше, редакції «Фастівського вісника» вдалося недавно поспілкуватися і взяти розлоге інтерв’ю у народного депутата України, голови Української Республіканської Партії «Собор» Анатолія Сергійовича Матвієнка стосовно виборів. Виявилося, що Анатолій Сергійович непогано орієнтується у фастівських проблемах, неодноразово допомагав їх вирішувати. Нижче ми наводимо другу частину цього інтерв’ю, яку не було висвітлено минулого разу.:

     - Анатолію Сергійовичу, Ви вже висвітлювали частково позицію і програму, з якими йде на вибори Українська Республіканська Партія «Собор», яку Ви очолюєте на центральному рівні. Але хотілося б більше знати про плани і виборчу діяльність партії на Київщині, у нас на Фастівщині.
 

     - Неодноразово повторював і повторюю, що Українська Республіканська Партія «Собор» ніколи не мотивувала своє бажання брати участь у виборах на всіх рівнях будь-якими матеріальними статками, особистим чи кар’єрним задоволенням. Наше завдання зараз – привести до влади таких депутатів, які будуть щиро вболівати за свою територіальну громаду, за своє село, будуть здатні відстоювати інтереси як своєї сільської громади, так і держави «Україна». Нам не потрібні «переможні прохідні кандидати» з антидержавними поглядами, нам потрібні ті депутати, які будуть відстоювати державний і національний інтерес, які будуть працювати для людей. З цього можна побачити, наш інтерес у виборах – не матеріальний. Він – моральний. Ми хочемо, щоб люди за нашого депутата говорили як за авторитетного серед людей чоловіка, як за працьовитого чоловіка, могли сміливо сказати, що «це дійсно депутат». Тому ми завжди засуджували політику, коли люди йдуть у владу, щоб вирішити свої бізнесові чи матеріальні проблеми, вигідно проексплуатувати депутатський мандат, заробити на «депутатстві» тощо.
 

     Що ж до самих виборів, то на Київщині, і Фастівщині зокрема, УРП «Собор» сформувала гідні списки своїх кандидатів до місцевих рад всіх рівнів і справедливо очікує на позитивний результат. Наскільки я знаю, УРП «Собор» виставила на Фастівщині своїх кандидатів практично по всім виборчим округам, бо має сильну об’єднану місцеву команду.
 

     - Анатолію Сергійовичу, Ви неодноразово бували на Фастівщині, часто буваєте в інших регіонах України, у зв’язку з чим можете дещо порівнювати у розвитку окремих територіальних громад. Скажіть, якщо можете, що Вам на нашій Фастівщині, у нашому Фастові сподобалося або, навпаки, не сподобалося?
 

     Ну, по-перше, сам Фастів – це цікаве старовинне історичне місто, важливий для держави залізничний вузловий пункт. При нагоді ще раз хочу передати вітання всім фастівчанам, так як дорогу до цього краю добре знаю, знаю про його історію і сердечно вболіваю за нього. Окрім безпосередніх відвідин Фастова, я цю дорогу не один раз долав і долаю по дорозі з Києва до своєї рідної Вінниці. Так що з Боровою, Фастовом, Кожанкою дуже добре знайомий.
 

     Стосовно проблем. Вони є. По-перше, так як Фастів – це важлива вузлова станція поблизу столиці України, то від Фастова у багатьох випадках складається враження про всю Україну. Тому вокзальні комунікації Фастова і станційні приміщення на цій гілці потребують сучасної модернізації, гідного вигляду. По-друге, Фастів і Фастівщина у часи Радянського Союзу були перевантажені численними військовими частинами і зараз там залишилося багато неосвоєних занедбаних колишніх військових земель, які часто просто хочуть розікрасти спритні ділки. На ці місця повинен прийти інвестор, а точніше системний інвестор, який допоможе освоїти ці землі з користю для громади Фастівщини, що у самому місті, що на території району.
 

     По-третє, дуже великими проблемами на Фастівщині є стан доріг, особливо сільських, і купи придорожнього сміття. Мені за це часто телефонують і звертаються за допомогою багато фастівчан, хоча ці питання є у безпосередньому віданні районної і місцевої влади. По-четверте, те, що проблеми сільської освіти і медицини є на Фастівщині, як і у кожному іншому регіоні України, загальновідомий факт. Але як чую про закриті школи (наприклад, у с.В.Гуляках Фастівського району) і медпункти на селі, то серце кров’ю обливається. Як же може існувати село без школи чи медпункту? Як вчитися тоді чи лікуватися дітям? Ходити пішки за 10-15 кілометрів? Так це ж звичайне знущання. Від вирішення цих проблем не повинна усуватися будь-яка місцева влада. Вона має бути адекватною у розв’язанні гострих і звичайних проблем людей своєї територіальної громади. Але найкращим захистом людей від будь-якої бездіяльної місцевої влади є сформування самими людьми цієї влади через вибори.
 

     – Раз ви знову торкнулися нинішніх місцевих виборів, то ми хочемо від вас почути ще одну відповідь. Хочемо ми того чи не хочемо, але розуміємо залежність місцевих виборів від Києва та зали Верховної Ради. Як не дивно, люди на місцях часто автоматично голосують, так би мовити, «по телевізору», за кота у мішку з «рейтинговою лейбою». Вони і до Верховної і до місцевої ради обирають парткоманди своїх улюблених «телеполітзірок» (Юлії Тимошенко, Віктора Януковича, Арсенія Яценюка, Сергія Тигипка тощо). Як Ви до цього ставитеся? Це розумно?
 

     – Ну, звичайно, що ні. Це ж місцеві вибори і люди Фастівщини повинні обирати своїх депутатів не по телевізору, а по громадській позиції і ділових якостях. Це ж не вибори Верховної Ради. Не мене, не Юлію Тимошенко чи Яценюка з Януковичем будуть вибирати, а своїх односельчан, конкретних людей з своїх міст і селищ. Люди повинні розуміти, що у телезірок наверху може бути один стан речей, а у їх команд на місцях часто зовсім інший, часто зовсім інші люди і кадрові ресурси. А вибирати ж 31 жовтня прийдеться саме місцеві команди, в яких дуже часто знаходяться, навіть, протилежні своєму лідеру за поглядами люди. Вони ж інколи просто купили ці прохідні місця у списках місцевих політичних організацій, а насправді не мають нічого з ними спільного. Думаю, що люди повинні мати інтелект у питаннях свого вибору і не бути піддослідними телевізійними кріликами. Вони вже добре побачили, як часто свої особисті справи і кар’єрно-посадові бажання багатьма політичними лідерами за допомогою телевізора видаються за всенародні, а потім про цей народ вищезгадані лідери і не згадують. Сьогодні людей вже не проведеш, коли бажання зайняти прем’єрське або міністерське крісло, високу посаду місцевого рівня видається за народну справу. Люди ж бачать на місцях відверте становище, коли заради крісла їх обранці запросто перебігають з фракції до фракції у місцевих радах без жодного огляду на ідейні протиріччя. Коли окремі вчорашні помаранчеві «вожді» сьогодні без жодних докорів сумління балотуються від протилежної за поглядами Партії Регіонів, то про що ще можна казати. Тому робити свій вибір на місцевому рівні з огляду на портрети Юлі, Януковича чи Тигіпка не розумно. Їх точно не будуть обирати, а під їх «ширмою» можуть пробиратися до місцевої влади різні місцеві пройдисвіти. Не даремно, з найбільшої помаранчевої фракції БЮТ у Верховній Раді вже виключено понад 32 депутатів, а ще не менша частина їх стоїть у черзі до лав правлячої коаліції Партії Регіонів, Народної Партії Литвина і комуністів. То про яку ідеологію тут можна говорити. Те ж саме і з фракцією «Наша Україна». Бо бігли раніше нинішні перебіжчики до них (БЮТу і «Нашої України») не за ідейними переконаннями, а з метою експлуатації телевізійної популярності і рейтингів «псевдовождів» та їх навіяними політтехнологічними брендами. Люди, на жаль, за такі списки «під вождя» на минулих виборах голосували, не дивлячись, хто там за спиною у цих «вождів». Але потім було розчарування, зради, протести проти перебігання з фракції у фракцію. А дивитися ж потрібно було раніше.
 

     Життя чітко показало нам, що українському суспільству потрібні не партії вождів з безідейним членством,  а партійні лідери з переконаннями і своїми ідейними соратниками. Так само Фастівщина на виборах 31 жовтня не має бігти за якимось «вождем» з Києва, а має оцінювати моральні, патріотичні і ділові чесноти конкретного свого односельчанина-кандидата у депутати. Якщо ми маємо, навіть, висуванців УРП «Собор» на Фастівщині, то я не хотів би, щоб фастівчани обирали собі Матвієнка замість них. Вони повинні обирати саме тих місцевих людей, активістів партії і їх спільників, хто їм подобається. Бо тільки так можна уникнути одноразової успішної акції, а потім повальних зрад. Кому потрібні такі «пірові» одноразові перемоги, коли по твоїх списках пройдуть одні  зрадники, яким всерівно по яких списках йти, аби тільки отримати депутатський мандат? Нам, Українській Республіканській Партії «Собор», потрібні кандидати з позицією, потрібна інша, ефективна і державницька влада. І причому всюди: у Києві, Київській області, Фастові, селах і селищах Фастівського району.
 

     – Що наостанок нашого інтерв’ю і напередодні цих місцевих виборів хочете побажати фастівчанам?
 

     – Ну, найперше, пережити ці вибори. Вони будуть непростими. Так як вони прописані сьогодні і те, що нинішня влада з ними робить, вибачте за слово, схоже на «зґвалтування» цих виборів. Не хочеться, щоб ці вибори були сфальшовані, бо у влади таке бажання є. Але це все буде залежати від людей на місцях.

     Ще, я просив би фастівчан голосувати не емоціями, а розумом. Бо якщо цього не буде, то ми точно всі програємо. Треба бачити реальну ситуацію, треба припиняти привносити у вибори агресію проти «всіх і вся», бо це нічого не дає. Треба розуміти кому ми цим допомагаємо. Всі ми незадоволені нинішнім життям, але… оберуть же, все рівно, когось. Тільки питання: кого? Тому зло або агресія поганий порадник у будь-якій справі, а у виборах– тим паче. Треба менше за все думати за те, як комусь насолити, хто йде у депутати, а більше думати за те, яка користь від нього буде всій місцевій громаді. Тільки такий підхід допоможе зробити нам правильний вибір. Безперечно, що я би просив фастівчан підтримати Українську Республіканську Партію «Собор» і її місцевих висуванців. Знаю, що у місцевій Фастівській районній команді УРП «Собор» підібрані гідні і професійні люди, за яких не буде соромно партії. Хочу ще раз наголосити, що наша партія відзначила у цьому році вже 20-річний свій ювілей, ніколи не зраджувала України, ніколи не продавалася. Ця партія завжди об’єднувала людей навколо державницьких ідей, навколо боротьби за добробут українських громадян, навколо збереження духовних і моральних цінностей. Бо УРП «Собор» завжди була мотивована  великою ідеєю – жити у самодостатній заможній Українській Державі.

0
Ваша оценка: Немає

Спорт Фастова