Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

Кубок Фастова з футболу – у «Арсенала»

Володарем Кубка м.Фастова з футболу 2013 року, присвяченого Дню Незалежності України, став ФК «Арсенал-Фастів», який у драматичному результативному поєдинку (основний час закінчився з рахунком 2:2) лише у серії післяматчевих одинадцятиметрових ударів (рахунок 5:4) здолав команду «Легіон».

Фінальному матчу передувала безкомпромісна боротьба серед одинадцяти команд вищої («Легіон», «Динамо», Рефрижератор», «Арсенал», «Тінс Стайл» і «Вирій») і першої («Мехколона», «Елопак», «Ветеран») ліг міста, а також колективів «Київоблгаз» і «Юність», які, розсіяні «сліпим» жеребом, змагалися за олімпійською системою.

Усі десять матчів турніру видалися яскравими і залишили той чи інший спогад у вболівальників. Комусь запам’ятався гол престижу на передостанній хвилині матчу гравця команди «Юність» Геннадія Малюка у ворота сильного «Легіона» (рахунок 1:5 на користь останнього); декому красень-гол з-понад тридцятиметрової відстані у «дев’ятку» воріт могутнього «Арсенала», забитий гравцем команди «Елопак» (за оцінкою одного із уболівальників зі стажем – «вартого десяти голів»). Чимало вболівальників згадують гол гравця «Рефрижератора» Олексія Дацюка, забитий у ворота «Динамо» на останній хвилині доданого часу (чим були перекреслені сподівання глядачів побачити ще й серію пенальті); комусь запам’ятався відчайдушний виступ «Вирію», який, граючи цілий тайм у меншості, не тільки не поступився «Рефрижератору», а й здолав його у серії післяматчевих пенальті; комусь – юнаки з «Тінс Стайлу», що здолали дебютанта турніру команду «Київоблгаз» з рахунком 4:3, а потім на рівних боролися з майбутнім володарем Кубка. Дехто згадує могутню ходу до фіналу команд «Легіон» і «Арсенал», які на двох забили суперникам 38 м’ячів, пропустивши лише по одному.

Тож цілком справедливо у фінальному поєдинку зустрілися найсильніші на сьогодні минулорічний чемпіон м.Фастова команда «Легіон» (головний тренер Юрій Рослов), яка представляє Фастівський районний підрозділ ПАТ «АЕС Київобленерго» (керівник – Едуард Кашков), та володар Кубка м.Фастова 2007, 2009, 2012 років і чемпіон м.Фастова 2008 і 2013 року ФК «Арсенал-Фастів» (головний тренер – Володимир Ковальчук, керівник – Олександр Брусенко).

Власне, фінал за своїм сценарієм і драматизмом нічим не поступається поєдинку за Суперкубок УЄФА між мюнхенською «Баварією» і лондонським «Челсі». І тим уболівальникам, і просто глядачам, які відвідали 24 серпня СК «Машинобудівник», запам’ятається надовго. Загалом гра видалася рівною, адже зустрічалися достойні один одного суперники. У першому таймі фортуна поверталася то на користь «Арсенала» (призначений пенальті у ворота «Легіону», винос захисником команди Андрієм Семенком м’яча з лінії порожніх воріт), то на користь «Легіону» (нереалізований пенальті гравцем «Арсенала» Євгеном Євсєєвим, гол Олега Якименка на 36-ій хвилині матчу). У другому таймі активізувався «Арсенал», який став атакувати великими силами, що призвело до появи простору на половині поля останнього і контратак у виконанні «Легіону», одна з яких закінчилася виходом Олександра Рисенка віч-на-віч з голкіпером «Арсенала» та голом на 87 й хвилині матчу. Рахунок став 2:0 на користь «Легіону». Це не спинило «канонірів», які ще завзятіше насіли на ворота суперника. В одній з атак на останній хвилині основного часу гри захисники «Легіону» з порушенням правил збили у штрафному майданчику Павла Чередніченка, за що арбітром матчу Олександром Могилком цілком справедливо було призначено одинадцятиметровий штрафний удар, який на 90+1 хвилині реалізував капітан «Арсенала» Юрій Балашев. А ще за хвилину в останній атаці матчу після розіграшу штрафного м’яч від голови гравця «Арсенала» Андрія Семенка влітає у ворота «Легіону». Нічия – 2:2. У серії післяматчевих одинадцятиметрових ударів фортуна стала на бік «Арсенала», який промахнувся одного разу при двох промахах суперника. (як тут утриматися від аналогії з «Баварією», яка зрівняла рахунок у матчі з «Челсі» в останній атаці на 120+1 хвилині, а потім перемогла у серії післяматчевих пенальті?).

У ході процедури нагородження, в якій брали участь начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Фастівського міськвиконкому Олександр Андрієнко, члени виконкому ФМФФ Віталій Вишняк і Андрій Корецький, арбітру матчу Олександру Могилку та асистентам арбітра Дмитру Чорногрицькому і Сергію Дубиківському вручені пам’ятні грамоти, командам-фіналістам – дипломи ФМФФ, гравцям команд – пам’ятні медалі з логотипом змагань. Капітану команди ФК «Арсенал-Фастів» голова Фастівської міської федерації футболу Юрій Гутевич вручив перехідний Кубок м. Фастова з футболу, присвячений Дню Незалежності України.

Від імені уболівальників і глядачів, футбольної громадськості міста Фастівська міська федерація футболу вдячна футболістам команди «Легіон» (керівник – Едуард Кашков) і ФК «Арсенал-Фастів» (керівник – Олександр Брусенко) за безкомпромісну, відчайдушну та емоційну гру до останньої хвилини матчу.