Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Керівний склад Фастівської районної ради обрано

Перша після виборів депутатська сесія завжди викликає неабиякий інтерес. У сесійній залі збираються ті, кому виборці своїм голосом надали право бути у місцевій владі. Далеко не всі з них ще достеменно знають свої депутатські повноваження. Серед них ще немає голови ради, його заступника, голів депутатських комісій: поки що, до перших обрань, всі вони – депутати, яким доведеться разом працювати в одному корпусі протягом кількох років. Далеко не всі з них знають один одного, не всі відразу навіть зорієнтувалися, де у залі депутатські місця, тому й зайняли місця для запрошених. Незвичайність моменту, його урочистість підсилюють квіти у сесійній залі, а ще – стишені, трохи схвильовані голоси учасників сесійного засідання, які обговорюють ще такі живі у пам’яті факти виборів, що відбулися 31 жовтня, висловлюють пропозиції щодо участі в роботі депутатських комісій. До того ж, урочистість події підкреслює піднесена мелодія Гімну України, яким 19 листопада розпочала свою роботу перша сесія Фастівської районної ради VI скликання.

Відкрив сесію голова Фастівської районної територіальної виборчої комісії Микола Камлик, який інформував про підсумки виборів депутатів Фастівської районної ради VI скликання. У перших своїх словах Микола Михайлович, який втретє на виборах призначався головою районної виборчої комісії, зазначив, що вибори, які відбулися 31 жовтня 2010 року, – найскладніші, бо вперше на районному рівні проводилися за двома системами – за партійними списками та мажоритарною. Ускладнювали роботу й короткі терміни, відведені на організацію та проведення виборчого процесу: 17 вересня вранці було отримано постанову ЦВК про створення районної територіальної виборчої комісії, ввечері цього ж дня вже було проведене її перше засідання, а наступні два дні, незважаючи, що це були субота і неділя, були відведені на створення сільських і селищних територіальних виборчих комісій. І в такому темпі члени районної ТВК працювали до кінця виборів, за що Микола Камлик висловив їм глибоку вдячність. У своїй інформації він зазначив, що вважає недоліком у формуванні сільських, селищних ТВК (227 чол.) і дільничних ТВК (539 чол.) те, що більшість партій працювали лише над висуненням кандидатів у депутати і виявляли значно меншу зацікавленість щодо висування кандидатур для роботи в комісіях. Саме такий підхід спричинив додаткове включення головою районної ТВК до сільських, селищних ТВК 13 відсотків і до дільничних ТВК – майже 21 відсотка їхнього складу, а це – 36 і 111 чоловік відповідно.

В інформації голови Фастівської районної ТВК прозвучали статистичні дані про те, що на 25 місць в одномандатних округах було зареєстровано 128 кандидатів у депутати до районної ради (16-ти – відмовлено), на 25 депутатських місць у багатомандатних округах було зареєстровано 201 кандидата (22-ом – відмовлено), на 25 посад сільських і селищних голів було зареєстровано 106 кандидатів і на 389 депутатських місць у сільських та селищних радах – 550 кандидатів.

Про демократичність виборчого процесу на Фастівщині, підкреслив М.М.Камлик, свідчить той факт, що з 18 партійних сил, що брали участь у виборчому процесі, 12 мають своїх представників у районній раді. З 50 депутатських мандатів 19 отримали представники Партії регіонів, 6 мандатів дістав “Фронт змін”, 5 – “Сильна Україна”, 4 – “Собор”, по 3 – СПУ і “УДАР Віталія Кличка”, по 2 –“Наша Україна”, “Свобода”, “Батьківщина” і “Народна Партія”, по одному – “Єдиний центр” та “Нова політика”. Інші учасники виборчих перегонів – КПУ, Партія Зелених, СДПУ(о), Українська народна партія, Українська соціал-демократична партія та “Реформи і порядок” – не отримали жодного депутатського мандата у районній раді.

Разом з цим, аналізуючи перебіг виборчої кампанії, Микола Михайлович піддав критиці роботу деяких районних служб, зокрема, податкової інспекції, деяких соціальних фондів, які забюрократизовано ставилися до голів виборчих комісій. На відміну від них, працівниками райдержадміністрації членам ТВК надавалася ділова конкретна допомога, державницька позиція під час виборів проявлена і головою РДА Володимиром Іщенком. Чітко спрацювала й дозвільна служба міліції в особі Сергія Лукаша, що за лічені дні виготовила 67 печаток комісій і 41 штамп з позначкою “Вибув”.

Однією з негативних сторін цих місцевих виборів є надзвичайно низька явка виборців, внаслідок якої у 17 сільських виборчих округах не змогли обрати своїх депутатів, і там 9 січня 2011 року відбудуться повторні вибори.

У своєму виступі М.М.Камлик також поінформував про те, чому перша сесія Фастівської районної ради проводиться із тижневим запізненням. 10 листопада з обласної виборчої комісії надійшов лист за підписом її голови Д.О.Деревенця про те, що до ОВК надійшла інформація, що Фастівською районною ТВК зареєстровано депутатами 18 осіб, яких було також подано на реєстрацію до інших рад Київської області. Інформація потребувала перевірки, а після її проведення 17 листопада до Фастівської ТВК надійшов другий лист з обласної виборчої комісії, в якому йшлося про те, що “…зазначених фактів не виявлено”, після чого районна виборча комісія визначила день проведення сесії.

Оголосивши список депутатів Фастівської районної ради VI скликання, голова районної ТВК Микола Камлик тепло привітав їх із набуттям високого статусу народного обранця і побажав успішної діяльності на благо громади Фастівщини.

Далі першу сесію районної ради вела тимчасова президія під головуванням депутата Леоніда Ходаківського, який й оголосив найочікуваніше питання порядку денного сесійного засідання: “Про обрання голови Фастівської районної ради”. Депутатом районної ради Василем Юр’євим була запропонована для обрання головою Фастівської районної ради кандидатура голови Фастівської райдержадміністрації, депутата районної ради Володимира Іщенка. Запропоновану кандидатуру підтримали у своїх виступах депутати Юлія Бойко і Юрій Чемерський, зазначивши позитивні зміни в районі за час управління ним В.Я.Іщенком. Інших кандидатур не пропонувалося. В результаті таємного голосування головою Фастівської районної ради було обрано Володимира Яковича Іщенка, за якого проголосували 36 із 48 присутніх на сесії депутатів.

Теплими словами, оплесками і квітами привітали колеги новообраного голову Фастівської районної ради Володимира Іщенка, який, подякувавши за довіру, висловив сподівання на співпрацю і взаєморозуміння у депутатському корпусі районної ради VI скликання. Після цього Володимир Якович щиро подякував за роботу Петру Григоровичу Кулішу, який очолював Фастівську районну раду з березня 2006 року до 19 листопада 2010 року.

Вступивши в права головуючого на сесії районної ради, Володимир Іщенко оголосив її порядок денний і поінформував про те, що у складі ради вже утворено дві фракції: Партії регіонів (19 депутатів) і “Наша Україна. Собор” (6 депутатів).

Потім згідно з п. 6 ст. 55 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, голова Фастівської районної ради Володимир Іщенко запропонував для обрання заступником голови районної ради кандидатуру депутата Михайла Затхея, директора ТОВ ФТКП “Транском”. У результаті таємного голосування заступником голови Фастівської районної ради 31 депутатським голосом із 48 присутніх на сесії депутатів обрано Михайла Валентиновича Затхея. Після прийняття ним Присяги державного службовця депутати ухвалили рішення про завершення роботи першого засідання першої сесії Фастівської районної ради VI скликання. На другому засіданні першої сесії, яке відбудеться 26 листопада, депутати планують утворити постійні комісії районної ради та обрати їхній склад, а також розглянути питання про затвердження структури, чисельності, витрат на утримання ради та її виконавчого апарату.

* * *

До речі. На понеділковій апаратній нараді в РДА В.Я.Іщенко повідомив, що відповідно до чинного законодавства він продовжуватиме виконувати обов’язки голови райдержадміністрації до видання розпорядження про його звільнення Президентом України.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА

Коментарi

Валентин5
аватар: Валентин5
Off-line
Last seen: 6 рокiв 1 тиждень назад
З нами з: 15/09/2010
 Фастівська територіальна

 Фастівська територіальна виборча комісія, викликає повагу, тому що не піддалася на тиск з окупованого  Києва і не вдалася до шахраювання з голосами виборців, як це сталося майже в усій країні. Може ніхто ніколи не дізнається як їх пресували та вимагали переписати справжні протоколи. Фальсифікації, доречі, відбувалися на рівні ДВК,  наприклад в Малій Снітинці, де з 80 виборців, які начебто написали заяви про голосування на дому, 50 бюлетнів призначалось для Партії Регіонів, і тільки завдяки пильності спостерігачів та діям групи швидкого реагування від ВО «Свобода» вдалося цю фальсифікацію знешкодити. 

Спорт Фастова