Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Чому я тут? (Фастів – моє місто)

                                                

                                                                                    Прийди з того Межигір’я,

                                                                                   Наш славний Палію,

                                                                                  Подивися, що той Швачка

                                                                                  У Фастові діє!

                                                                                  Добре діє! У Фастові,

                                                                                 У славному місті...

                                                                                                  Тарас Шевченко

 

 

 

 

Ви коли-небудь думали, чому живете саме тут? Чому Бог не заніс Вас до Токіо, Парижа, Гватемали, Чернівців чи врешті-решт до Києва?

Чи замислювались Ви хоч раз у житті про принади нашого міста, такого провінційного і такого рідного?

Не люблю пафосу та надмірної лірики, та коли  йдеться про малу Батьківщину просто не в змозі не поетизувати. Тому кожне слово, просякнуте незрозумілою любов’ю до Фастова – це не більше, ніж намагання просто передати її, надихнути нею.

Так, у нас нема ревучого Дніпра чи-то моря, сині глибини якого так пестять очі. Але ми маємо Унаву. Якого б кольору та запаху вона зараз не була, але як ніжно у ній щовечора потопає то яскраво-червоний, то лагідно-рожевий диск найтеплішої зірки  нашої Галактики.

Унава, Унава, козацькая слава… Ми маємо славу і пам'ять про Палія, героїв визвольного часу, подвиги воїнів – наших дідів. Уже заради цього варто… добре, не любити, але хоча б поважати місто, де народився, живеш, усвідомлювати свою приналежність до нього, відповідальність як за своє, так і за його життя. Воно у вас одне на двох.

Так, у нас немає гучних клубів та дорогих ресторанів… І нехай! Зате ми маємо маленькі затишні кафе, де серед аромату кави можна посидіти з друзями, подивитися в очі коханих. Де за чашкою чаю можна розчути музику. Ні, не обов’язково ту, що лунає з телевізора чи DVD. Розчути музику душі.

Довкола осінь... Бачите? Люди і багряно-жовте листя. Ні, не жовте – золоте… Погляньте ще раз. Такого життя, таких думок і такого міста немає ні в кого. Окрім Вас. Відхрещуйся – не відхрещуйся, люби – не люби, але це Ваше місто. І моє. Воно наше.

Тож нам є до чого прагнути, у чому вдосконалюватись, чого палко хотіти, що вирішувати. Без цього нікуди, без цього – жодного розвитку. Але нам є і чим пишатися, правда ж? Тим паче, у нас є ми. Ми, наші руки і розум.

Так, Фастів – місто контрастів. А от яких саме – вирішувати та підтверджувати нам. Ми пишемо історію.

Може статися так, що Ви і не відчуєте жодних зрушень почуттів чи думок, жодних порухів серця , а завтра не згадаєте жодного рядка звідси. Нехай. Бо перший крок зроблено : я це ♥! Це – наш Фастів. І все ж є ті, хто співають та співатимуть : «Як же тебе не любити, Фастове мій!..» А, можливо, серед них будете і Ви?!

5
Ваша оценка: Немає Рейтинг: 5 (3 голоса)

Коментарi

Ліана
аватар: Ліана
Off-line
Last seen: 7 рокiв 13 тижнi назад
З нами з: 11/12/2009
так все же Нью-Йорк!

Вооот, наконец-то узнали... Сергей, благодарю за информацию. К сожалению или к счастью, мне не довелось жить в далекие советские времена, поэтому непосредственно не могла наблюдать эту историю с контрастами. Теперь яснее))

Насчёт лирики...пожалуй, в большей мере соглашусь. Её из меня пока трудновато "выбить", особенно когда речь идет о родном городе. Не знаю, эта искренность любви к Фастову (эх, какой он ни есть)... уф, может, это молодость (и соответственно вера в неплохое будущее всего и всех) играет свою роль. 

И, конечно же, у любого города есть свои пейзажи, богатая история, известные личности... но когда эти 3 вещи соотношу с нашим городом - это в особенное мере и особое значение имеет. Но это же ведь мое мнение и не больше.

если говорить о правомерности...нет, это ведь понятие из политологии... если говорить о возможности (т.е. соответстви номинального и реалий) называть Фастов городом или же...нет, то, может, я не так много повидала еще в жизни, чтобы судить об этом довольно серьёзном вопросе. У каждого наверняка своя точка зрения и определение  сложившихся тенденций, уровеня жизни в нашем городе (таки городе). 

хотя каюсь...я не твердо уверенна, что профессиональную (и не только) деятельность свяжу именно с Фастовом. но время покажет. Откуда буду говорить о малой Родине : издалека или же находясь здесь.

 

P. S. Спасибо! Спасибо за веру...мне бы её...ато ведь это только старт, попытки. Но все же надеюсь и буду прилагать усилия, дабы оправдать сию веру и интерес. 

Спорт Фастова