Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Чи причетна Онищук до забруднення Унави?

Вже кілька років жителі Фастова (особливо ті, що живуть по сусідству із Фастівським пивзаводом та річкою Унава) жаліються на погіршення стану здоров’я. При цьому, зі сторони пивзаводу досить часто доноситься дуже неприємний запах, що призводить до проблем із диханням.
Як запевняють «сусіди пивоварні», вказані проблеми з’явилися разом із модернізацією заводу «Зіберт». Більшість фастівчан переконані, що причина - у небезпечних відходах від виробництва, що пивзавод «під покровом ночі» звиває у річку Унава.
Вказана інформація спричинила чималий резонанс у Фастові. Однак, з року у рік фастівчани не можуть добитися правди.
Тож, чи справді «Зіберт» зливає у річку ядовиті відходи? Спробуємо розібратися.
На днях директор пивоварні оголосила нагороду в 100 тисяч гривен тому, хто знайде трубу, по якій стічні води із Заводу потрапляють в Унаву. Такий собі піар-хід на передодні виборів (адже директор Любов Онищук балотується до Верховної Ради України) аби переконати суспільство, що жодні відходи від виробництва у річку не зливались. Ніколи!
Хоча у відкритих джерелах є щонайменше два повідомлення, що витік таки мав місце. Відповідні офіційні заяви зробили Фастівська міська влада та Державна екологічна служба.
За повідомленням Фастівського виконкому, жителі пр. Г.Танкістів та пр.К.Маркса телефоном повідомили заступнику міського голови О.Й.Цвібелю про прорив 27 травня 2007 року каналізаційних стоків в районі Кадлубицького мосту ДП ЗАТ «Оболонь».
Поверхня річки Унава(Фоса) була вкрита шаром білої піни, масово почала гинути риба.

30 травня того ж таки 2007 року на ім'я директора ДП ЗАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта» Л.І.Оніщук було надіслано телефонограму за підписом заступника міського голови О.Й.Цвібеля з проханням терміново надати інформацію про стан каналізаційних колекторів та заходи, які вживаються по недопущенню аварійних викидів каналізаційних стоків у р. Фоса.
31 травня на ім'я заступника міського голови О.Й.Цвібеля надійшов лист за підписом директора ДП ЗАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта» Л.І.Оніщук, в якому повідомлялося, що 27 травня 2007 року сталася аварія на каналізаційному колекторі ДП ЗАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта» в районі Кадлубицького мосту. Також Любов Онищук запевнила міську владу, що після отримання сигналу про аварію в оперативному порядку пивзавод перейшов на другий коллектор, а наслідки аварії після оформлення ордеру на земляні роботи будуть закінчені 31 травня 2007 року.
Цього ж дня на ім'я міського голови В.О.Тимофієва надійшло письмове звернення громадян пр. К.Маркса, в якому вони повідомляли про те, що 27-28 травня вода в річці була білого кольору, за їх припущенням – з миючими засобами. Масово загинула риба. Мешканці просили вжити заходів по наведенню порядку.
На виконання наказу міського голови та звернень громадян пр.К.Маркса про викид каналізаційних стоків в районі Кадлубицького мосту 31 травня 2007 року на місце аварії виїхала комісія під головуванням 1-го заступника міського голови В.С.Цюника для перевірки наслідків аварії.
Членами комісії складено акт, в якому зазначено:
«- каналізаційний колектор знаходиться в аварійному, занедбаному стані, порушена труба, каналізаційна мережа проходить на відстані 3-5 метрів від р. Фоса;
- на відстані 80-100 метрів від місця аварії знаходиться 300-500 загинувших мальків риби (розмірами 8-12 см);
- каналізаційні стоки витікають з труби і відкачуються насосом в р. Фоса;»
Таким чином, станом на 18-00 31.05.2007 року, попри запевнення Онищук, аварія ліквідованою ще не була!
Тож виходить. Директор «Зіберта» Любов Онищук банально збрехала?

Вже згодом, про скидання стічних вод пивоварнею «Зіберта» заявила Державна екологічна інспекція. Відповідний факт було зафіксовано у 2009 році.
Цитую дослівно:
«За результатами інструментально-лабораторного контролю з порушення вимог природоохоронного законодавства в сфері охорони водних ресурсів на суб’єкти господарювання, а саме: ВАТ «Пивобезалкогольний комбінат «Славутич», ДП ЗАТ «Оболонь», «Пивоварня Зіберта» , ЗАТ «Кисневий завод», які здійснювали викиди без дозволу, нараховані претензії на суму 244,79 грн., вся сума збитків повністю відшкодована.»
Виходить, що у річку можна скидати будь-що, сплачуючи при цьому сміховині штрафи. І навіщо тоді витрачатися на очищення відходів від виробництва? Злив все у річку, а впіймають – заплатимо 200 гривень штрафу.
У своєму відеоролику Любов Онищук обіцяє 100 тисяч гривень тому, хто знайде відповідну ТРУБУ, ЧЕРЕЗ ЯКУ ЗАВОД ЗЛИВАЄ ВІДХОДИ.
В той же час, Микола Васик, директор з виробництва «ПивоварнІ Зіберта», запевняє, що всі відходи після виробництва нібито піддаються очистці, і тільки після цього зливаються У МІСЬКУ КАНАЛІЗАЦІЮ!!!
Саме аварійний прорив каналізаційного колектора виявила комісія, що була утворена Фастівською міською владою.
До речі, досить зручний спосіб. Аварійний каналізаційний колектор. Якщо перевірка, то наче б то щойно зламався.
Я не стверджу, що це саме той спосіб, у який завод «Зіберта» скидає відходи. Скажу лише, що всі каналізаційні відходи в кінцевому результаті водоканалом скидаються у річку.
Чи може Водоканал переробити та очистити стоки пивзаводу «Зіберта»? Наскільки  його зношені та застарілі системи розраховані на такі навантаження? І чи взагалі повинен це робити водоканал (адже це робиться за кошт фастівчан)? Ці запитання, напевно, потрібно задавати саме керівнику водоканалу.
Хоча навряд чи керівник Водоканалу зізнається, що дійсно «Зіберт» зливає у річку відходи. Адже процент від зекономлених мільйонів на очистці стоків можуть затьмарити пам'ять та розум найбільш принциповому чиновнику.

 

0
Ваша оценка: Немає

Спорт Фастова