Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

Земля: бажання є, але й закон існує

Рубрика: На сесії міської ради

На позачерговій земельній сесії міськради, яка відбулася минулого тижня, розглянуто загалом більше двохсот питань. У деяких розділах порядку денного (тих, наприклад, де йшлося про вилучення земельних ділянок, передачу ділянок у власність чи постійне користування, затвердження проектів землеустрою) рішення приймалися швидко, без обговорення, але окремі питання дебатувалися досить гаряче. Певно ж, незадоволеним цими дебатами залишилося керівництво ТОВ „Креатин Інвест”, яке хотіло отримати в п’ятирічну оренду земельні ділянки під будівлею гуртожитку по вул. Соборній, 21, їдальнею по вул. Орджонікідзе, 51 та існуючими виробничими приміщеннями на території заводу „Червоний Жовтень”. Оскільки питання гуртожитку спірне (люди, які зараз там мешкають, вже давно скаржаться міській владі на те, що новий власник підприємства має намір їх виселити, і цією проблемою займається Фонд держмайна), депутати за бажане для „Креатину” рішення не проголосували. Не пройшло й рішення по землі під їдальнею. А от ділянку під виробничими приміщеннями ТОВ орендуватиме. Бо це – цілих 12 гектарів, і втрачати солідні надходження до міського бюджету від плати за їх оренду, зауважили депутати, було б неправильно.
Поповниться міський бюджет і грошима від продажу трьох земельних ділянок: під магазинами по Інтернаціональній, 7, 1 Травня, 5 та Соборній, 10. А от ділянку під ще одним магазином – магазином „Зодіак”, що стоїть обіч входу на стадіон „Машинобудівник”, вирішено не продавати, хоч вона, за словами керівника ПП „Зодіак Д” Юрія Дросенка, вже пройшла необхідну експертизу. Із цього питання суперечки на сесійних засіданнях точаться вже не вперше. Коли давався дозвіл на відкриття магазину, земельна ділянка виділялася в тимчасову оренду, адже територія перед стадіоном – це земля загального користування, а такі землі передавати у власність заборонено. Тож коли вперше зайшла мова про бажання ПП „Зодіак Д” викупити земельну ділянку, депутат Сергій Зілов підготував запит, у якому обстоював неправомірність такого бажання. І на цій сесії він теж найпалкіше виступав проти – пообіцявши, що в разі прийняття позитивного рішення доводитиме його незаконність у суді. Рішення прийнято не було.
Ще п’ять земельних ділянок готуються до продажу. Дозвіл на викуп землі надано МПП „Світоч” (30 соток під існуючим майновим комплексом по вул. Капітана Строкова), підприємцю В.Л.Яков’юку (близько 6-ти соток під магазином по вул. Якубовського, 80), Фінансово-промисловій спілці „Агро” (трохи більше півгектара під виробничим комплексом по вул. Бишівській, 1), підприємцеві О.О.Федуну (близько 25-ти сотих гектара під виробничими будівлями по вул. Галафеєва, 97) та підприємцю С.В.Чижику (трохи менше 13 соток під магазином „Універсам” по Галафеєва, 18).
Найгарячіші ж суперечки на позачерговій земельній сесії міськради точилися з приводу надання ВАТ „Унавське” дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під житлову та громадську забудову. Мова йде про цілих 600 гектарів. 118 із них – у постійному користуванні товариства, 26 – у колективній власності, а все решта – це земельні частки-паї акціонерів. Частину депутатів (передусім представників БЮТу) насторожило і те, що більше половини ділянки розпайовано, а значить, у неї є власники – конкретні люди з державними актами на землю, і те, що земля, яку планується забудувати, має сільгосппризначення, а значить, використовуватися по-іншому (як і продаватися) наразі не може – за законом. Втім, депутатів, які виступали проти надання „Унавському” дозволу на розробку проекту землеустрою, заспокоювали: мовляв, якісь конкретні дії розпочнуться тільки в разі зняття державного мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, а у власників паїв все одно вихід один – продавати землю, бо не будуть же вони обробляти її вручну... Представник інвестора також на сесії виступав: запевняв, що обов’язково проводитимуться громадські слухання, і кожен пайовик зможе висловити свою думку. А просячи дозволу на розробку проекту, ВАТ „Унавське”, власне, просто підтримало пропозицію відділу архітектури й містобудування розробити генплан на весь масив. І робитиме це воно за власні кошти (бюджетні таким чином зекономляться). Дозвіл відкрите акціонерне товариство отримало. За прийняття цього рішення проголосували 28 депутатів. Пайовики „Унавського”, дізнавшись про це, відразу забили на сполох. Вони побоюються, що у них їхню землю просто відберуть. І тому вже зараз мають намір звернутися до прокуратури – щоб з’ясувати, наскільки законним є рішення міськради.

Людмила Урлапова


Спорт Фастова