Зробити сторінку стартовою         Fastiv.in.ua Твій Портал - Твоя Інформація

 

«Пивоварня Зіберта» – зразок підприємства з соціальними гарантіями

Кожен із нас мріє не лише мати цікаву роботу з достойною оплатою праці, а й з певними соціальними гарантіями, які зобов’язаний надавати працедавець.

З ними працівник почувається захищеним та впевненим у завтрашньому дні та відчуває підтримку з боку керівництва. Але не всі підприємства, не кажучи вже про дрібних приватників, можуть похвалитися тим, що їхні працівники отримують не лише гідну зарплату, офіційне працевлаштування, а й повний соцпакет. Є такі працедавці, що намагаються обдурити не лише державу, а й працівників – не виплачуючи лікарняних, відпускних тощо.

Наша сьогоднішня розмова з Любов’ю Іванівною Онищук, керівником підприємства, яке можна ставити за приклад щодо сплати податків та соціального забезпечення працівників. Мова про ДП ПАТ «Оболонь» «Пивоварня Зіберта».

– Любове Іванівно, відомо, що, незважаючи на скрутні для економіки часи, на Вашому підприємстві ніколи не було жодних заборгованостей із сплати податків, немає зарплат у конверті та інших порушень. Розкажіть про ті соціальні гарантії, які сьогодні Ви даєте своїм працівникам.

– Дійсно так, адже головна наша цінність – це наші люди. Які не просто відбувають свій робочий день за днем, а з душею варять наші напої, вболівають за досягнення підприємства. І ми це цінуємо, тому і створили такі умови, щоб працівник був максимально соціально захищений. Не секрет, що на території України Корпорація «Оболонь» і, зокрема, «Пивоварня Зіберта», як її дочірнє підприємство, мають репутацію соціально відповідальних підприємств.

На пивоварні діє Колективний договір, яким гарантовані наступні соціальні пільги працівникам:

– виплата винагороди за підсумками роботи за рік (у 2012-му ця цифра становила 1,718 млн. грн.);
– надається матеріальна допомога на оздоровлення при наданні відпустки (0,679 млн. грн. за 2012 рік);
– виплачуються одноразові премії до свят та ювілеїв працівників;
– надаються санаторно-курортні путівки;
– матеріальна допомога при довготривалому лікуванні.

Опікуємось і молодими родинами з дітьми: надаємо одноразову матеріальну допомогу при одруженні, народженні дитини, оздоровлюємо дітей працівників у дитячих оздоровчих закладах та інше.

– Так, я тримала у руках Колективний договір очолюваного Вами підприємства, це товстелезна книга, тому всі соціальні гарантії і не перерахуєш на сторінках нашого журналу. Скільки людей сьогодні працює на «Пивоварні Зіберта» і яка у них середньомісячна заробітна плата?

– Ми маємо 500 працівників, у яких середньомісячна зарплата у 2012 році складала 4783,2 грн. Загалом вся наша діяльність спрямована на підвищення професіоналізму працівників, покращення умов їхньої праці, безпеки виробничих процесів та гарантування їхнього соціального захисту. Кожен працівник має можливість отримати додаткову професійну освіту, підвищити кваліфікацію відповідно до програми розвитку і навчання персоналу. Наразі без відриву від виробництва у ВНЗ та технікумах навчається 25 осіб.

Політика підприємства спрямована не лише на утримання провідної позиції на ринку пива та безалкогольних напоїв, але й на пріоритет життя і здоров’я людей, які виробляють цю продукцію.

Всю нашу соцполітику ми реалізуємо цілком добровільно та прозоро і не вимагаємо нічого навзаєм. Хоча бажання у нас звичайно є. Перше, чого ми хотіли, – це щоб нам не заважали. Бо коли на завод приходить чергова перевірка, то складається враження, що з нами-виробничниками ведуть якусь бюрократичну боротьбу з незрозумілими цілями і завданнями. Нам не треба допомоги, а лише, щоб не заважали. Ми самі знаємо свій шлях і своє призначення. І вміємо піклуватися не лише про якість нашої продукції, а й про тих, хто поряд… Мені приємно, що весь наш півтисячний колектив пишається тим, що сьогодні «Пивоварня Зіберта» – одне з провідних підприємств області, яке працює за європейськими стандартами. Пивоварня є одним із найбільших наповнювачів міського та обласного бюджетів. Хотілося б, щоб місцева влада це розуміла, підтримувала та дослухалася до наших прохань, коли ми звертаємося. Адже у наш непростий час ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб підприємство не лише функціонувало, а й розвивалося з кожним роком, примножуючи славу нашого міста.

– Давайте тепер поговоримо мовою цифр, бо саме вони є підтвердженням успішності будь-якої діяльності. Скільки пива «Пивоварня Зіберта» випустила минулого року?

– За 2012 рік ми виробили 15 036 тис. дал пива та безалкогольних напоїв. Помітно збільшились обсяги виробництва пива в ПЕТ пляшки за рахунок введення в експлуатацію лінії розливу пива та напоїв із продуктивністю 18 тисяч пляшок за годину. Дуже приємно, що наше пиво знають і люблять за межами нашої держави. Про це свідчить збільшення експорту продукції, що виробляється у Фастові на «Пивоварні Зіберта». Майже 11% всієї продукції експортується до ближнього та дальнього зарубіжжя. У 2012 році наші напої вперше експортувалися в Болгарію, Сінгапур, Кіпр, В’єтнам, Китай, Нову Зеландію.

Сплата податків у нас завжди на контролі. Так, за 2012 рік до місцевого бюджету нашим підприємством сплачено майже 5 млн. грн. А 155 млн. 635 тис. грн. за минулий рік сплачено до бюджетів всіх рівнів (місцевого та державного) та у фонди соцстрахування.

– Чи приніс минулий рік якісь нагороди «Пивоварні Зіберта»?

– На Міжнародному конкурсі наша продукція отримала чимало нагород у різних категоріях. Це два гран-прі за пиво «Пшеничне» та «Оксамит», золоті медалі за «Зіберт Світле», «Зіберт Баварське», «Зіберт Біле» та кубок за найвищу якість квасу «Богатирський».

На підприємстві успішно функціонує система управління, яка відповідає нормам та вимогам міжнародного та державного стандартів у галузі управління якістю та безпечністю, що підтверджено відповідними сертифікатами. 24 травня 2012 року пивоварня успішно пройшла черговий наглядовий аудит на відповідність міжнародних стандартів, який здійснювали представники німецької фірми «DEKRA-ITS». Цей аудит не виявив будь-яких зауважень і підтвердив відповідність міжнародним сертифікатам якості продукції та безпечності харчових продуктів.

До слова, ми продовжуємо щочетверга організовувати для всіх бажаючих «День відкритих дверей». Приходьте, приїздіть до нас, щоб на власні очі побачити, як ми готуємо наші напої.

Автор: Юлія Шпакович

http://www.news.blitz.com.ua

0
Ваша оценка: Немає

Спорт Фастова